Нови воздушни напади врз Газа по парадата на националистите во Ерусалим


Израел изврши воздушни напади врз Појасот Газа откако палестинските групи од енклавата испратија запалливим балони кон јужниот дел на Израел. Војската тврди ...
| | веќе видена | слични

Израел денес ублажи дел рестрикциите за извоз од појасот Газа, еден месец по завршувањето на 11-дневната војна помеѓу нивната војска и исламските екстремисти ...
| | веќе видена | слични

НОВИОТ израелски министер за надворешни работи, Жаир Лапид е првиот официјален претставник кој ќе ги посети Обединетите Арапски Емирати, а посетата е закажана ...
| | веќе видена | слични

Новиот израелскиот министер за надворешни работи Јаир Лапид ќе биде првиот функционер на таа позиција којашто ќе ги посети Обединетите Арапски Емирати, а ...
| | веќе видена | слични

Новиот израелски премиер Нафтали Бенет го предупреди палестински Хамас дека израелското трпение е истечено и дека повеќе нема да толерира никакво насилство од ...
| | веќе видена | слични

Новиот лидер на израелската опозиција, доскорешниот премиер Бенјамин Нетанјаху и неговото семејство официјално најдоцна до 10 јули ќе треба да ја напуштат ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Палестинските власти го откажаа договорот со кој Израел требаше да донира најмалку еден милион вакцина против Ковид-19. Објаснувањето е дека вакцините „Фајзер“ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во разговорите во Софија денеска колку што знам нема никакви состаноци, но контактите продолжуваат постојано. Ние во целиот овој процес, особено во овие шест ...
сите 595 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска оствари средба со претседателката на ДОМ, Маја Морачанин, претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов и ...
сите 513 | | | веќе видена

Понудата на Христијан Мицкоски е задоцнета и лажна. модификуваниот предлог веќе ги содржи клучните македонски позиции и барања, имаме чист македонски јазик во ...
сите 477 | | | веќе видена

Имаме историски момент да се реши прашањето со македонскиот јазик, тешко дека ќе имаме подобра шанса или предлог којшто ќе го засега јазикот, затоа велам дека ...
сите 109 | | | веќе видена

Македонија не смее повеќе да губи, порача Ивица Томовски од ВМРО-ДПМНЕ, додавајќи дека иако владата вели дека го заштитила македонскиот јазик, вистината е дека ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови воздушни напади врз Газа по парадата на националистите во Ерусалим

Од:
До кого (е-маил):
Порака: