ВИДЕО| Израел нападна палестински камп за обука, над 80 Палестинци повредени во судирите во Израел


Радиостаниците под контрола над исламистичкото движење Хамас кое го контролира Појасот Газа известија дека изминатата ноќ кон средата израелски борбен авион ...
| | веќе видена | слични

Новиот израелски премиер Нафтали Бенет го предупреди палестински Хамас дека израелското трпение е истечено и дека повеќе нема да толерира никакво насилство од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Палестинските власти го откажаа договорот со кој Израел требаше да донира најмалку еден милион вакцина против Ковид-19. Објаснувањето е дека вакцините „Фајзер“ ...
| | веќе видена | слични

Вечерва палестинските власти го откажаа договорот за донирање израелски вакцини против коронавирус, на кој наскоро им истекува рокот на употреба, бидејќи се ...
| | веќе видена | слични

„Откако техничките тимови на Министерството за здравство извршија увид во првата пратка на вакцините Фајзер, добиена вечерва од Израел ... утврдено е дека не ...
| | веќе видена | слични

Израел ќе им даде 1,2 милиони дози вакцини Фајзер против коронавирусот на палестинските власти во наредните денови, одлучи новиот израелски министер за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Имаме историски момент да се реши прашањето со македонскиот јазик, тешко дека ќе имаме подобра шанса или предлог којшто ќе го засега јазикот, затоа велам дека ...
сите 971 | | | веќе видена

Веднаш по пукањето, на социјалните мрежи се појавија слики и видеа од моментот кога вооружен маж минува низ трговски центар во Данска со пушка преку рамо пред ...
сите 60 | | | веќе видена

Актуелниот процес на пристапување на Западен Балкан во Европската Унија е чекалница без резултати, изјави за Српската редакција на Гласот на Америка Пол ...
сите 274 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 243 | | | веќе видена

Според локалните власти со автобусот се превезувале околу 20 патници. Спасувачките екипи ги извлекле повредените и ги транспортирале до болница.Се уште не е ...
сите 102 | | | веќе видена

Во периодот од 20.30 часот на 03.07.2022 година до 02.30 часот на 04.07.2022 година, за време на одржување на музичка манифестација во Стар Дојран, полициски ...
сите 254 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВИДЕО| Израел нападна палестински камп за обука, над 80 Палестинци повредени во судирите во Израел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: