Прв тест за новата Влада: Марш на израелската крајна десница во Источен Ерусалим


Повеќе од илјада Израелци под будно око на силни полициски сили, вечерва маршираа на парада во Источен Ерусалим на повик на крајната десница, што е прв тест за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нов конфликт помеѓу Палестинците и Евреите, кои синоќа едни на други фрлале камења, столици, пиротехнички средства во Ерусалим. Групите на еврејското население ...
| | веќе видена | слични

Новиот израелски премиер Нафтали Бенет го предупреди палестински Хамас дека израелското трпение е истечено и дека повеќе нема да толерира никакво насилство од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Девет Палестинци се денеска повредени, а десет се уапсени во судир со израелската полиција во источниот дел на Ерусалим. Околу илјада Палестинци се собраа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Деветмина Палестинци се денеска повредени, а уште најмалку десетмина се уапсени, по судирите со израелската полиција во источниот дел на Ерусалим, најсилните . ...
| | веќе видена | слични

Повторно судир меѓу Израел и Хамас. Еден месец откако беше постигнат мировниот договор меѓу двете страни, авиони на израелската армија повторно нападнаа ...
| | веќе видена | слични

Израелски авиони денеска ја нападна Газа откако палестинските милитанти повторно пуштија запаливи балони во јужен Израел. Огнените балони и воздушните напади ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Спогодбата потпишана со Финска и Шведска за укинување на ветото на Турција за нивното членство во НАТО алијансата ги обврзува нордиските земји да ги исполнат ...
сите 197 | | | веќе видена

Социјалистичката партија на Македонија оценува дека модифицираниот француско-бугарски предлог, за кој претседателот на Владата се изјасни дека е државнички, ...
сите 226 | | | веќе видена

Заменик шефот на руската дипломатија, Алекасндар Грушко, денеска изјави дека приемот на Финска и Шведска во НАТО може да ја влоши воената ситуација во регионот ...
сите 239 | | | веќе видена

Претставници од органите и телата на гранските синдикати членки на Сојуз на синдикатите на Македонија денеска од пред Собранието побараа од пратениците членови ...
сите 317 | | | веќе видена

Ова е истиот предлог, ако се прифати ќе биде национална катастрофа за Македонија и македонскиот идентитет, изјави потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо ...
сите 133 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прв тест за новата Влада: Марш на израелската крајна десница во Источен Ерусалим

Од:
До кого (е-маил):
Порака: