ИНТЕРВЈУ со Јовановски: Наместо граѓаните да одлучуваат што треба за нивниот град, тоа го прават големи играчи со многу финансии


Директната демократија е за жал уште слабо познат поим во Македонија. Наместо граѓаните да се тие што одлучуваат што треба а што не треба да има во нивниот ...
| | веќе видена | слични

Министерот за локална самоуправа Горан Милески полага големи надежи во новата Програма за одржлив развој и децентрализација со која општините ќе добијат нови ...
| | веќе видена | слични

Државата во втората половина на мај ја исплати последната финансиска помош за за полесно справување со последиците од пандемијата за последните групи на ...
| | веќе видена | слични

Фондациите Отворено општество секаде низ светот, па така и во Македонија, секогаш биле глас на прогресот, глас на нешто што било напред или пред времето и глас ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заедничкиот консултативен комитет меѓу Северна Македонија и Европската Унија е значаен форум преку кој разменуваме знаење и искуство на патот на интегрирање во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев по денешниот настан во Министерството за одбрана, одговарајќи на новинарски прашања околу најавата дека од учебниците и од спомениците ќе ...
сите 257 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, денеска изјави дека не мисли да го разреши Венко Филипче од функцијата министер за здравство, заради писмото на Хируршкиот колектив во ...
сите 438 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 68 | | | веќе видена

Европската агенција за лекови очекува од фармацевстаката компанија Фајзер/БиоНТека да достават податоци од педијатриските испитувања за ефектите на вакцината ...
сите 310 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прашува дали Јавното обвинителство соработува со градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и директорот на „Водовод“, Душко Весковски, па ...
сите 174 | | | веќе видена

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата, а во тек е и теренска вакцинација. На вакциналните пунктови во државата и на терен, заклучно ...
сите 255 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИНТЕРВЈУ со Јовановски: Наместо граѓаните да одлучуваат што треба за нивниот град, тоа го прават големи играчи со многу финансии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: