Милески: Не е во ред Буџетите на над половина од општините да се полнат со средства од централниот Буџет


Министерот за локална самоуправа Горан Милески полага големи надежи во новата Програма за одржлив развој и децентрализација со која општините ќе добијат нови ...
| | веќе видена | слични

Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ детално објаснува како градоначалниците на СДСМ и ДУИ континуирано ги задолжуваат граѓаните, и дека тие 11 општини преставува 62% ...
| | веќе видена | слични

Лулзим Хазири, извршен директор на Асоцијацијата за Демократски Иницијативи (АДИ), организација која веќе 26 години работи заедно со општините во насока на ...
| | веќе видена | слични

Актуелниот градоначалник Максим Димитриевски, човек на Циц и близок на Оливер Спасовски се тројцата партиски функционери на СДСМ кои меѓу себе ќе се борат за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во рамки на подготовките за претстојните локални избори претседателот на НСДП, Тито Петковски, вчера во Куманово имаше работна средба со претседателите на ...
| | веќе видена | слични

Ова го изјавил Петковски на вчерашната средба со претседателите на општинските организации на партијата од втората изборна единица. „Како политичка партија да ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Тимчо Муцунски пратеникот и меѓународниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ кажа дека изненадувањата на ВМРО-ДПМНЕ за локалните избори ќе бидат нови одлични кадри како ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на НСДП Тито Петковски им порача на општинските раководства на партијата, при утврдувањето на кандидати за градоначалници и составувањето на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Како што ветив пред граѓаните за време на кампањата, нема чекање, веднаш го реализираме првото клучно ветување, го слушаме гласот и потребите на граѓаните.Од ...
сите 557 | | | веќе видена

Второто полувреме од изборната кампања почна со веќе стекнатото од првото полувреме, па по еднодневното „трезнење“ од славењето или тагувањето, како и ...
сите 371 | | | веќе видена

Meдиумите објавуваат СМС порака за која тврдат дека премиерот Зоран Заев ја пратил до сопартијците и повикува на обединување. „Другари и другарки СДСМ е во ...
сите 156 | | | веќе видена

Северна Македонија е добро подготвена во областа на работењето на Царинската унија. Царинското законодавство е високо усогласено со правото на ЕУ, а ...
сите 260 | | | веќе видена

Заедно тргнавме по патот за најдоброто за нашата општина, најдоброто за нашата држава, вели кандидатот за градоначалник на Карпош од СДСМ, Душко Весковски. ...
сите 216 | | | веќе видена

ЗАЕВ СО СМС ДО ЧЛЕНСТВОТО ПОВИКАЛ НА ОБЕДИНУВАЊЕ Meдиумите објавуваат СМС порака за која тврдат дека премиерот Зоран Заев ја пратил до сопартијците и повикува ...
сите 162 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, д-р Кирил Пецаков, најави дека доколку тој биде избран за да го води градот, охриѓани сами ќе одлучуваат за ...
сите 27 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник од „За наше Куманово“ Максим Димитриевски повика граѓаните во вториот круг да му ја дадат поддршката за да продолжи да ги реализира ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милески: Не е во ред Буџетите на над половина од општините да се полнат со средства од централниот Буџет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: