ИНТЕРВЈУ со Јовановски: Наместо граѓаните да одлучуваат што треба за нивниот град, тоа го прават големи играчи со многу финансии


Директната демократија е за жал уште слабо познат поим во Македонија. Наместо граѓаните да се тие што одлучуваат што треба а што не треба да има во нивниот ...
| | веќе видена | слични

Министерот за локална самоуправа Горан Милески полага големи надежи во новата Програма за одржлив развој и децентрализација со која општините ќе добијат нови ...
| | веќе видена | слични

Државата во втората половина на мај ја исплати последната финансиска помош за за полесно справување со последиците од пандемијата за последните групи на ...
| | веќе видена | слични

Фондациите Отворено општество секаде низ светот, па така и во Македонија, секогаш биле глас на прогресот, глас на нешто што било напред или пред времето и глас ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за локална самоуправа Горан Милевски се обрати на осумнаесеттиот состанок на Заедничкиот консултативен комитет меѓу Северна Македонија и Европската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Одиме по граѓаните, тропаме по вратите, ја бараме нивната поддршка едноставно она кое што е потребно и покрај огромната предност на ВМРО-ДПМНЕ во првиот круг ...
сите 544 | | | веќе видена

Во Маврово-Ростуше и Центар Жупа ќе се повтори гласањето, бидејќи не е исполнет законскиот цензус на гласање да излезат најмалку една третина од запишаните ...
сите 515 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, истакна дека во вториот круг од локалните избори ќе го поддржи Фатмир Дехари за градоначалник на Кичево во борбата против ...
сите 235 | | | веќе видена

Обединување со граѓаните, со сите демократски и прогресивни групи и поединци, за да продолжи развојот на општините, порача денеска од Битола генералниот ...
сите 432 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин присуствуваше на приватна комеморација за Халина Хачинс, снимателката која случајно ја уби на снимањето на новиот филм, заедно со ...
сите 122 | | | веќе видена

Институционалната поставеност и правната рамка на процесите за јавни набавки во Северна Македонија во голема мера се усогласени со законодавството на ЕУ, но ...
сите 313 | | | веќе видена

На мојата денешна посета на Ново Лисиче, изразив благодарност до граѓаните за поддршката што ми ја дадоа во првиот круг на изборите и што овозможија на тој ...
сите 323 | | | веќе видена

Полицијата лиши од слобода маж од Богданци кој и покажувал фотографии со недолична содржина и допирање по телото на малолетничка. - На 22.10.2021 во 14.00 во ...
сите 497 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник од иницијативата „За наше Куманово“, Максим Димитриевски на денешната прес-конференција кажа дека никогаш не ги делел ...
сите 211 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИНТЕРВЈУ со Јовановски: Наместо граѓаните да одлучуваат што треба за нивниот град, тоа го прават големи играчи со многу финансии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: