Како да постигнеме одржлив и отпорен опоравок?

Намалување на илегалната сеча и на илегалното користење на сите природни ресурси и убавини, регулирање на проблемот со дивоградбите и воспоставување ред во ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи и министерот за животна средина, Насер Нуредини, заедно со претставничката на УНДП во Северна Македонија, ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот Битиќи во своето воведно обраќање посочи дека климатските промени предизвикуваат влијанија кои имаат големи размери, кон кои е потребна ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Климатските промени предизвикуваат влијанија кои имаат големи размери и предизвикот за адаптација расте со големината и стапката на климатски промени. Дури и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменикот на претседателот на Владата, задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи и министерот за животна ...
| | веќе видена | слични

Креативни дизајни – фустани и костуми создадени од студентите од факултетите за дизајн од целата држава, со употреба на само еколошки материјали, беа ...
| | веќе видена | слични

Со модна ревија на облека изработена од природни и рециклирани материјали, еколошки прифатливи техники на изработка и реупотребени детали, вечерва во Музејот ...
| | веќе видена | слични

Потребно е итно да се преземат соодветни мерки за да се спречи исчезнувањето на пчелите, а добрата вест е дека секој од нас може да придонесе за тоа Меѓу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 234 | | | веќе видена

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 459 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христојан Мицкоски по гласањето на избирачко место во ОУ „Димо Хаџи Димов“ во Влае им се заблагодари на сите граѓани кои денеска излегле ...
сите 419 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 110 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена

Претседателот на партијата и кандидат за градоначалник на Тетово, Билал Касами посочи дека Движење Беса има проекти и планови за сите проблеми со кои се ...
сите 89 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози, соопшти Автомото сојузот. Сообраќајот на регионалниот пат 1202 Дебар-Маврово ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како да постигнеме одржлив и отпорен опоравок?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: