Има ли Македонија некаква елита?

Проблемите со Македонија може да се решат само врз билатерална основа и без мешање однадвор, Рамковната позиција за земјата е онаа на којашто опстојуваме и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иако премиерот Зоран Заев се уште уверува дека земјата прави се за да изнајде решение со Бугарија и ако успее во тоа, веднаш на 23 јуни ќе треба да ја имаме ...
| | веќе видена | слични

Во услови кога постојано однадвор се атакува врз нашите идентитетски обележја, се наметнува дилемата каков да биде македонскиот противодговор. Експертите, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Што не е јасно“ истакна дека бугарскиот министер за надворешни работи Стоев ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Денеска се регистрирани 329 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на дијагностицирани лица со КОВИД-19 изнесува ...
сите 461 | | | веќе видена

Локалните избори во Демир Хисар се одвиваат непречено и во демократски амбиент. Поради технички пречки на избирачкото место број 0630 во село Обедник, ...
сите 320 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 217 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христојан Мицкоски по гласањето на избирачко место во ОУ „Димо Хаџи Димов“ во Влае им се заблагодари на сите граѓани кои денеска излегле ...
сите 387 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска во Струмица заедно со сопругата Зорица и ќерката Александра го остварија своето гласачко право. Заев изјави дека ...
сите 323 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика утре треба да донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на цените на горивата ќе ...
сите 77 | | | веќе видена

Двајцата македонски фудбалери, Езѓан Алиоски и Кире Ристевски, заедно со голманот Столе Димитриевски, синоќа на арената „Тоше Проески“ во Скопје, го одбележаа ...
сите 282 | | | веќе видена

Поради застојот до кој дојде на повеќе гласачки места, предизвикан од нефункционирањето на уредите за отчитување на биометриските податоци, гласањето ќе ...
сите 239 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Има ли Македонија некаква елита?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: