ИНТЕРВЈУ со Јовановски: Наместо граѓаните да одлучуваат што треба за нивниот град, тоа го прават големи играчи со многу финансии


Директната демократија е за жал уште слабо познат поим во Македонија. Наместо граѓаните да се тие што одлучуваат што треба а што не треба да има во нивниот ...
| | веќе видена | слични

Министерот за локална самоуправа Горан Милески полага големи надежи во новата Програма за одржлив развој и децентрализација со која општините ќе добијат нови ...
| | веќе видена | слични

Државата во втората половина на мај ја исплати последната финансиска помош за за полесно справување со последиците од пандемијата за последните групи на ...
| | веќе видена | слични

Фондациите Отворено општество секаде низ светот, па така и во Македонија, секогаш биле глас на прогресот, глас на нешто што било напред или пред времето и глас ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заедничкиот консултативен комитет меѓу Северна Македонија и Европската Унија е значаен форум преку кој разменуваме знаење и искуство на патот на интегрирање во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Досега во САД биле тестирани позитивни 1,9 милиони деца на возраст од 5 до 11 години, 8.300 биле хоспитализирани, а една третина од нив починале Независното ...
сите 829 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими членовите на заедничкиот интердисциплинарен комитет на експерти за историски, археолошки и образовни прашања ...
сите 190 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Гевгелија од ВМРО-ДПМНЕ, Андон Сарамандов, им се заблагодари на граѓаните за огромната поддршка којашто прудонесе за убедливата ...
сите 80 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник Максим Димитриевски, денеска сесретна со тренери, играчи и родители од Клуб Куманово Милано 2010 на Градскиот стадион. На ...
сите 172 | | | веќе видена

Изгореа бараките на поранешниот суд за прекршоци, а пожарот го зафати и соседниот хотел. Пожарникарите имаа проблем да најдат хидранти за да повлечат вода. ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИНТЕРВЈУ со Јовановски: Наместо граѓаните да одлучуваат што треба за нивниот град, тоа го прават големи играчи со многу финансии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: