Рот: Германија силно посветена на решавање на недоразбирањата меѓу Скопје и Софија

Германија, заедно со другите земји партнери во ЕУ, е силно посветена на што поскоро решавање на сите постојни недоразбирања меѓу Македонија и Бугарија за да се ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Поддршка за членството на Македонија и Албанија во ЕУ изрази денеска германскиот државен министер за европски прашања Михаел Рот по средбата во Атина со ...
| | веќе видена | слични

Германскиот државен министер за европски прашања Михаел Рот денес изрази поддршка за членството на Македонија и Албанија во ЕУ. „Двајцата го поддржуваме патот ...
| | веќе видена | слични

Португалија претседава со Европската Унија, но Берлин е тој кој притиска за датум за прва маѓувладина конференција на Македонија и Албанија со ЕУ, вели Бодо ...
| | веќе видена | слични

– Двајцата го поддржуваме патот на Албанија и Македонија кон членство во ЕУ, што ќе ја направи Европската Унија и поголема и посилна, рече Рот по средбата со ...
| | веќе видена | слични

Уште еден месец со Европската Унија претседава Португалија која бара начин Македонија и Бугарија да постигнат договор и земјата да добие датум за почеток на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со 21 советник од редовите на СДСМ на советничката листа на Градот Скопје, на сегашниот градоначалник Петре Шилегов му беше многу поедноставно да менаџира со ...
сите 420 | | | веќе видена

Во светот би требало да се сменат правилата за патување. Не треба да се бара патен документ за вакцинација против коронавирусот, порачуваат од Светската ...
сите 799 | | | веќе видена

Мојата порака е борба, посебно до прогресивните сили, чуварите на иднината, интеграциската иднина на нашата земја и чуварите на вредностите на едно општество ...
сите 197 | | | веќе видена

Андреја Стојковски, ПРЕСПА Институт во Студио 10 рече дека оставката на Ѓорѓиев од мешовитата комисија ќе влијае на ситуацијата и сомнежот ќе остане дали и во ...
сите 199 | | | веќе видена

ДИК се пишмани и само по еден ден ја укина одлуката за важечки да се сметаат и ливчињата на кои нема печат од Избирачкиот одбор. Државната изборна комисија по ...
сите 52 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рот: Германија силно посветена на решавање на недоразбирањата меѓу Скопје и Софија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: