Рот: Германија силно посветена на решавање на недоразбирањата меѓу Скопје и Софија

Германија, заедно со другите земји партнери во ЕУ, е силно посветена на што поскоро решавање на сите постојни недоразбирања меѓу Македонија и Бугарија за да се ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Поддршка за членството на Македонија и Албанија во ЕУ изрази денеска германскиот државен министер за европски прашања Михаел Рот по средбата во Атина со ...
| | веќе видена | слични

Германскиот државен министер за европски прашања Михаел Рот денес изрази поддршка за членството на Македонија и Албанија во ЕУ. „Двајцата го поддржуваме патот ...
| | веќе видена | слични

Португалија претседава со Европската Унија, но Берлин е тој кој притиска за датум за прва маѓувладина конференција на Македонија и Албанија со ЕУ, вели Бодо ...
| | веќе видена | слични

– Двајцата го поддржуваме патот на Албанија и Македонија кон членство во ЕУ, што ќе ја направи Европската Унија и поголема и посилна, рече Рот по средбата со ...
| | веќе видена | слични

Уште еден месец со Европската Унија претседава Португалија која бара начин Македонија и Бугарија да постигнат договор и земјата да добие датум за почеток на ...
| | веќе видена | слични

Останато

ДИМИТРОВ ВЕЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ИМА НАПРЕДОК КОГА БУГАРИЈА УЦЕНУВА Бугарија го прекршила членот 2 од Договор за добрососедство, изјави денеска Никола Димитров, ...
сите 329 | | | веќе видена

Засега нови рестриктивни мерки или некои препораки нема да има освен тоа што сега е како критериум за влез на настани, угостителски објекти и се бара најмалку ...
сите 485 | | | веќе видена

Охрид, 24. септември 2021 (ИНПРЕС) – Две успешни интервенции забележаа попладнево пожарникарите од охридската Територијална противпожарна единица. Во едниот ...
сите 6 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Обединетите Нации, Антонио Гутереш, предупреди на потенцијална нова студена војна помеѓу Кина и Соединетите држави и побара од земјите ...
сите 192 | | | веќе видена

Веќе неколку дена молчат институциите за случајот со скандалозниот наместен тендер во ЈП Водовод. Наместен тендер како на филм од страна на Шилегов и ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рот: Германија силно посветена на решавање на недоразбирањата меѓу Скопје и Софија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: