Рот: Заедно со Грција го поддржуваме европскиот пат на Македонија


Германскиот државен министер за европски прашања Михаел Рот денес изрази поддршка за членството на Македонија и Албанија во ЕУ. „Двајцата го поддржуваме патот ...
| | веќе видена | слични
13 копии
14 копии
6 копии

Бугарскиот претседател, Румен Радев, одржа видео конференција со претседателот на Европскиот парламент, Давид Сасоли. Во разговорот, инициран од претседателот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарија принципиелно и доследно ја поддржува европската интеграција на Македонија- во видеоконференциски разговор со претседателот на Европскиот парламент, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Бугарија Румен Радев имал видеоконференциски разговор со претседателот на Европскиот парламент Давид Сасоли. Разговорот бил инициран од ...
| | веќе видена | слични

Претседателот На соседна Бугарија Румен Радев вчера се сретна во Дондуков 2 со судии од Уставниот суд на Македонија. На состанокот присуствуваа претседателите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

 „На филмските сетови не се користи вистинска муниција, но несреќи се случуваат, несреќи имаше и на нашите снимања, со пушка која не беше добро подготвена“ – ...
сите 173 | | | веќе видена

Данела Арсовска се определила да биде почесен унгарски конзул, да биде мост меѓу Северна Македонија и Унгарија и да застапува друга држава, сега испаѓа дека е ...
сите 265 | | | веќе видена

Андреја Стојковски, ПРЕСПА Институт во Студио 10 рече дека оставката на Ѓорѓиев од мешовитата комисија ќе влијае на ситуацијата и сомнежот ќе остане дали и во ...
сите 185 | | | веќе видена

„Денес имаше пожар кај старите бараки на Основен Суд Скопје 1 и благодарение на брзата и навремена интервенција на противпожарната бригада, на нашите херои, се ...
сите 75 | | | веќе видена

Пол Погба не е во добар однос со Оле Гунар Солшер, го игнорира тренерот, но им се извинил на соиграчите за глупоста која ја направи на мечот со Ливерпул. ...
сите 185 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа биле н аправен 3.622 тестирањe, а ...
сите 398 | | | веќе видена

Владата одлучи ноќните клубови и дискотеките можат да работат со 50 отсто од капацитетот на објектот, а од 15 ноември влез во затворени објекти, кафулиња и ...
сите 43 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Гевгелија од ВМРО-ДПМНЕ, Андон Сарамандов, им се заблагодари на граѓаните за огромната поддршка којашто прудонесе за убедливата ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рот: Заедно со Грција го поддржуваме европскиот пат на Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: