Рот: Грција и Германија го поддржуваат членството на Македонија и Албанија во ЕУ


Поддршка за членството на Македонија и Албанија во ЕУ изрази денеска германскиот државен министер за европски прашања Михаел Рот по средбата во Атина со ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Косово, Вјоса Османи, изјави дека Косово ќе учествува во дијалогот со Србија само поради постигнување договор и взаемно признавање, пренесува ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии
2 копии

Косовскиот премиер, Албин Курти, изјави дека прашањето за исчезнатите лица од војната во Косово во 1998-99 година и натаму останува „отворена и се уште ...
| | веќе видена | слични

Двајцата лидери даваат различни изјави за формирањето на заедницата на општини со српското мнозинство на Косово, пред почетокот на продолжението на дијалогот ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи на Грција, Никос Дендиас, кој е во посета на Приштина, се согласи економската канцеларија на Косово во Атина да се подигне на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Заменик помошникот државен секретар на САД и специјален претставник за Балканот, Метју Палмер, рече дека Србија може да смета на Соединетите Американски Држави ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на Косово, Вјоса Османи на средба со шефот на грчката дипломатија, Никос Дендиас, кој престојуваше во официјална посета на Приштина, побара ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Граѓаните на утрешното гласање пред да го постават прстот за уредот за отпечаток, прво ќе треба да го дезинфицираат. Исто така, после секое гласање ќе треба да ...
сите 36 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 395 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 201 | | | веќе видена

Во Хрватска, сите видови на гориво поскапеа, а дизелот ја проби границата од 11 куни (1 евро е 7,5 куни) и е најскап во последните седум години. Реагираше и ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рот: Грција и Германија го поддржуваат членството на Македонија и Албанија во ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: