Исто како во 1992 година: Европската иднина на Македонија повторно зависи од Поругалија

Уште еден месец со Европската Унија претседава Португалија која бара начин Македонија и Бугарија да постигнат договор и земјата да добие датум за почеток на ...
| | веќе видена | слични

Весникот на албански јазик „Лајм“ објавува дека во четврток, 10. Јуни 2021 година во Скопје со почеток во 13, 30 часот пред зградата на Владата ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Останато

Се гледа крајот на изборната кампања. Острата реторика на партиите продолжи и по првиот изборен круг, а не изостануваат ниту пак ветувањата за подобар живот. ...
сите 307 | | | веќе видена

Андреја Стојковски, ПРЕСПА Институт во Студио 10 рече дека оставката на Ѓорѓиев од мешовитата комисија ќе влијае на ситуацијата и сомнежот ќе остане дали и во ...
сите 199 | | | веќе видена

Над девет милијарди евра се ставени на маса преку ЕУ фондовите за земјите од регионот - пари кои меѓу другото може да се искористат за зајакнување и раст на ...
сите 284 | | | веќе видена

„Денес имаше пожар кај старите бараки на Основен Суд Скопје 1 и благодарение на брзата и навремена интервенција на противпожарната бригада, на нашите херои, се ...
сите 75 | | | веќе видена

Kандидатот за градоначалник на општина Охрид од ВМРО ДПМНЕ и коалицијата Кирил Пецаков гарантира проекти за населбите Воска, Далјан, 15 Корпус и Железничка.– ...
сите 69 | | | веќе видена

Се вжештува изборната трка за Скопје. Бугарски медиуми се вклучија во одбрана на Арсовска, за која власта тврди дека има двојно државјанство. Заев ја повикува ...
сите 298 | | | веќе видена

Интегрален текст од изјава на Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ:Денеска сме овде во Кочани да поразговараме со жителите на општина Кочани, а од она ...
сите 395 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Исто како во 1992 година: Европската иднина на Македонија повторно зависи од Поругалија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: