Комисијата за заразни болести денеска ќе одлучува- Без маски на отворено и целосно укинување на полицискиот час?


Одлуката за полициски час важи до 1-ви јуни, со оглед на тоа дека има опаѓање на бројот на новозаразени можно е олабавување на мерките. Комисијата за заразни ...
| | веќе видена | слични

Следниот состанок на Комисијата за заразни болести ќе биде пред 15 јуни кога ќе се разгледува можноста за укинување на полицискиот час. Болниците полека се ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Нема влошување на епидемиолошката состојба и нема повеќе притисок во инфективните одделенија во земјава. И вчера како и претходните денови се регистрирани мал ...
| | веќе видена | слични

И вчера како и претходните денови се регистрирани мал број новозаразени, а се намалува и бројот на починати како последица од Ковид-19. Доколку продолжат овие ...
| | веќе видена | слични

Нема влошување на епидемиолошката состојба и нема повеќе притисок во инфективните одделенија во земјава. Ситуацијата со пациенти заразени со Ковид-19 се ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за заразни болести ќе се состане пред 15-ти јуни и ќе разгледува дали има услови за укинување на полицискиот час. Доколку бројот на новозаразени и ...
| | веќе видена | слични

Нема повеќе притисок во инфективните одделенија во земјава. Следниот состанок на Комисијата за заразни болести ќе биде пред 15 јуни, а дотогаш ќе работиме со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ бараат да се формира анкетна комисија за пожарот во модуларната болница во Тетово. Тие уште еднаш побара оставки од премиерот Зоран ...
сите 378 | | | веќе видена

Полицајците Константин Каљинин и Владимир Макаров се хероите кои успеале да ги совладаат напаѓачот кој вчера на универзитетот во Перм уби осум лица, а рани ...
сите 63 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска на проштална средба со шпанскиот амбасадор во земјава Емилио Лоренцо Сера, му врачи плакета-благодарница ...
сите 157 | | | веќе видена

Расте опозициското расположение во државата и по се македонските граѓани сакаат промени. Анкетите од изминатиов период покажуваат дека македонските граѓани се ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Комисијата за заразни болести денеска ќе одлучува- Без маски на отворено и целосно укинување на полицискиот час?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: