За две недели над 100.000 пријавени за вакцинација, бројот на новозаразени под еден процент од тестираните


Во последните две недели повеќе од 100 илјади граѓаните се пријавиле за вакцинација на vakcinacija.mk, а бројот на заинтересирани надмина 400.000, информираше ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Усвоени прецизирани протоколи за одржување на свадби – дозволена е музика и танцување со растојание Мерење на телесна темпертура на влез, дезинфекциони ...
| | веќе видена | слични

Мерење на телесна темпертура на влез, дезинфекциони средства, оддалечен бенд, растојание при танцувањето, задолжително носење маски за вработените, се само дел ...
| | веќе видена | слични

Според епидемиологот, д-р Никола Пановски, организирањето на свадбите ќе биде една проверка колкав е нашиот колективен имунитет. „Треба да се внимава на ...
| | веќе видена | слични

По година и половина, свадби конечно ќе има. Но, онака како што сега стојат работите, оро на нив за почеток тешко дека ќе се игра. Или барем тоа нема да биде ...
| | веќе видена | слични

По скоро една година е дозволено организирање на прослави и свадби на отворено.Новиот протокол предвидува 25 правила кои ќе мора да се почитуваат за да се ...
| | веќе видена | слични

еЌ„Задоволството е големо, затоа конечно ќе можеме да работиме“, вели за Мартин Ангеловски, потпретседател на угостителско-туристичката комора при Сојузот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Задоволството е големо, затоа конечно ќе можеме да работиме“, вели Мартин Ангеловски, потпретседател на угостителско-туристичката комора при Сојузот на ...
| | веќе видена | слични

По повеќе од една година од денеска повторно можата да се правта свадби во македонија. Тоа го овозможија новите олабавени здрвствено – безбедносни протоколи ...
| | веќе видена | слични

Во Албанија продолжува ниската бројка на новозаразени со ковид-19, а веќе втор ден не е регистриран ниту еден починат. Според министерството за здравство во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот претседател Џо Бајден изјави дека невакцинираните Американци прават „голема штета“ на земјата. Според бајден, невакцинираните граѓани ја ...
сите 489 | | | веќе видена

Поради задоцнетите вакцини граѓаните престанаа и да веруваат во вакцинација и во мерките. Мерките кои ги воведе власта доведоа до терет кај сите граѓани, да не ...
сите 566 | | | веќе видена

Охрид, 24. септември 2021 (ИНПРЕС) – Две успешни интервенции забележаа попладнево пожарникарите од охридската Територијална противпожарна единица. Во едниот ...
сите 6 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.858 тестирања, а ...
сите 328 | | | веќе видена

Веќе неколку дена молчат институциите за случајот со скандалозниот наместен тендер во ЈП Водовод. Наместен тендер како на филм од страна на Шилегов и ...
сите 159 | | | веќе видена

ДИМИТРОВ ВЕЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ИМА НАПРЕДОК КОГА БУГАРИЈА УЦЕНУВА Бугарија го прекршила членот 2 од Договор за добрососедство, изјави денеска Никола Димитров, ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За две недели над 100.000 пријавени за вакцинација, бројот на новозаразени под еден процент од тестираните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: