Состојба до 23.05.2021: Направени се 3.143 тестови, потврдени се 37 новозаболени

3 копии

Виетнамските власти денес објавија забрана за дојдовни меѓународни летови кон Ханој и исто така ги заострија рестриктивните мерки во главниот град, откако во ...
| | веќе видена | слични

Во Сингапур од 3 јуни против ковид-19 ќе се вакцинираат децата постари од 12 години, најави премиерот Ли Хсиен Лонг. – За време на овој најнов бран, имаме ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во последните 24 часа во Хрватска се евидентирани 40 нови случаи на зараза со коронавирус, тестирани се 2.116 лица, а 12 пациенти починале, објави Националниот ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 1.325 тестирања, а регистрирани ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ете, тоа е голем клуб. Баерн Минхен одвои 1,1 милиони евра како помош за настраданите во поплавите во Германија, а посебно во Баварија. Во текот на изминатите ...
сите 299 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.569 тестирања, а регистрирани ...
сите 482 | | | веќе видена

Епидемиолошката состојба во Словенија се влошува последните денови, потврдени се 111 инфекции со коронавирус во последните 24 часа, но тема на денот е ...
сите 147 | | | веќе видена

Концептот Македонија на сите луѓе е концепт кој нуди развој и повисок стандард на граѓаните. Овој концепт нуди просечна плата од 750 евра, односно 45 илјади ...
сите 179 | | | веќе видена

Целта поради која го носиме законот за работни односи со кој се дефинира дека недела е ден за одмор се работниците и работничките права. Работниците се ...
сите 133 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Состојба до 23.05.2021: Направени се 3.143 тестови, потврдени се 37 новозаболени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: