Предлогот на Силва и Вархеји за Скопје добра основа, Софија бара гаранции за целосно исполнување на Договорот за добрососедство


За Скопје добра основа за отстранување на пречките за отворање на преговорите со ЕУ кое не задира во македонските идентитетски прашања, се предлог решенијата ...
| | веќе видена | слични

Компромисот со Бугарија има две страни – едната е да се договориме да не се договориме за се, а другата е таму каде што имаме заеднички интерес да направиме се ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

И Хрватска имаше билатерална пречка на својот евроинтеграциски пат, па морам да кажам дека апсолутно, имавме политички консензус, сите политички субјекти во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Комуникацијата на релација Скопје – Софија се интензивира во пресрет на Самитот на ЕУ на 22 јуни на кој македонската страна се надева на поддршка од Бугарија ...
| | веќе видена | слични

Господине Димитров, неодамна рековте дека вашата грижа за македонскиот идентитет е прашање што е многу поважно од вашата политичка кариера. Може ли со овој ...
| | веќе видена | слични

Република Хрватска генерално го поддржува процесот на европски интеграции на Северна Македонија. Северна Македонија спроведе бројни реформи, од кои некои ...
| | веќе видена | слични

Дали се ближи крајот на апсурдната бугарска блокада за почеток на пристапните преговори меѓу Македонија и Европската унија, пишува хрватскиот весник „Вечерњи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Иако се чини дека се стабилизираа актуелните шест изборни единици, сепак тие се многу проблематични. Првиот проблем произлегува од нелогичната географија на ...
сите 263 | | | веќе видена

Полицијата уапси 30-годишен скопјанец кој се сомничи за кривично дело-тешка кражба. Според МВР, вчера во 07.30 часот од страна на полициски службеници од СВР ...
сите 342 | | | веќе видена

Меѓународните банди ја претворија Белгија во производствен центар за лажни цигари, лажно спакувани како водечки брендови и се продаваат без данок во соседните ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Предлогот на Силва и Вархеји за Скопје добра основа, Софија бара гаранции за целосно исполнување на Договорот за добрососедство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: