Во ковид центарот во Охрид се хоспитализирани 30 пациенти


Модуларната ковид болница во Гевгелија, која почна да работи на почетокот на оваа година, од вчера е затворена откако последниве денови не се регистрирани нови ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 149 пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот. ...
| | веќе видена | слични
8 копии
4 копии

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот кои се лекуваат на инфективните одделенија во главниот град и во болниците низ земјава е 249 ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во Македонија, од почетокот на епидемијата заклучно со вчера изнесува 155.117, бројката на оздравени пациенти е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.569 тестирања, а регистрирани ...
сите 447 | | | веќе видена

Ете, тоа е голем клуб. Баерн Минхен одвои 1,1 милиони евра како помош за настраданите во поплавите во Германија, а посебно во Баварија. Во текот на изминатите ...
сите 275 | | | веќе видена

Концептот Македонија на сите луѓе е концепт кој нуди развој и повисок стандард на граѓаните. Овој концепт нуди просечна плата од 750 евра, односно 45 илјади ...
сите 194 | | | веќе видена

Португалскиот прволигаш Санта Клара со победа од 3-0 против скопски Шкупи го напушти теренот на арената „Тоше Проески“ во меч од второто квалификациско коло од ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во ковид центарот во Охрид се хоспитализирани 30 пациенти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: