Над 425 илјади граѓани изразиле желба за вакцинација


6 копии

Во следните седум дена треба да стигнат 500.000 дози од кинеската вакцина на „Синовак“, пратка со која министерот за здравство Венко Филипче очекува целосно да ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Барателите на азил во Грција денеска застанаа во ред за да добијат вакцина против коронавирус бидејќи грчките власти дадоа дозвола за вакцинација на мигрантите ...
| | веќе видена | слични

Европската комисија ја одобри употребата на вакцината на „Фајзер“ за сите деца на возраст од 12 години и повеќе.Европската комисија ја одобри употребата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Нема нови хоспитализирани со Ковид во последното деноноќие, ниту притисок во болниците - се лекуваат само 58 заболени, потврдени се 19 позитивни на вирусот. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Постигнат напредок во разговорите Заев - Гаши за евентуален влез на Алтернатива во власта и обезбедување парламентарно мнозинство. СДСМ и Алтернатива се ...
сите 270 | | | веќе видена

Зоран Заев си одбра послушен продолжувач на заевизмот во СДСМ во Димитар Ковачевски. Целиот циркус и драматизирање околу наводни демократски избори во СДСМ се ...
сите 390 | | | веќе видена

Досега, 42 случаи на сојот омикрон се идентификувани во земјите на Европската унија, соопшти Европскиот центар за контрола и превенција на болести ...
сите 721 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден уште тројца од повредените пациенти кои се лекуваа во болницата „Пиргов“ во Софија, се вратија во државава.Министерот за надворешни ...
сите 251 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 181 | | | веќе видена

Во насока на стимулација на интересот за вакцинација за заштита од КОВИД-19 и за спречување на ширењето на пандемијата, Владата денеска донесе одлука за ...
сите 204 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Над 425 илјади граѓани изразиле желба за вакцинација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: