ВМРО-ДПМНЕ: Царовска не сака да види дека учениците и родителите се против укинувањето на учебниците


Арогантната и тврдоглава министерка за образование и наука, Мила Царовска продолжува со самоволието и по протестот на родители, наставници и ученици. Мила ...
| | веќе видена | слични

Делегацијата на Европската унија ги демантираше натписите во „Слободен печат“ дека биле посетени од претставник на таканаречена иницијатива „Мора да има ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Исто како и ВМРО-ДПМНЕ така и нивните инсталации лажно претставувајќи се како граѓански иницијативи, стануваат избор на лажни вести. Делегацијата на ЕУ во ...
| | веќе видена | слични

Делегацијата на ЕУ во Скопје денеска демантираше лажна вест дека наводно претставник на иницијативата ги посетил Делегацијата на ЕУ и УНИЦЕФ. Нема крај на ...
| | веќе видена | слични

Откако вчера Собранието ја отфрли иницијативата на родителите за референдум за дигиталните учебници, со образложение дека неопходните потписи биле собрани ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Собраниските комисии за политички систем и законодавно-правната комисија ја отфрлија иницијативата за организирање референдум за воведувањето на дигиталните ...
| | веќе видена | слични

Собранието ја одби иницијативата за референдум за образованите реформи поради процедурални пропусти. Но, родителите не се откажуваат. Повторно ќе собираат ...
| | веќе видена | слични

Претседателите на Комисијата за политички системи и односи меѓу заедниците и на Законодавно-правната комисија повикувајќи се на автентично толкување на законот ...
| | веќе видена | слични

Референдумот за учебниците вратен на поправен, потписите биле неуредно собрани. Денеска во собраниските комисии не помина барањето за референдум на граѓанската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Изјавите на Вашингтон за нови санкции против Москва поради наводна употреба на хемиско оружје немаат правна основа, изјави денеска портпаролот на руското ...
сите 378 | | | веќе видена

„Ве молам. Билатералните прашања да се решаваат билатерално, без блокирање на напредокот на целата Европска унија. Да размислиме стратегиски и да сфатиме: ...
сите 577 | | | веќе видена

„ВМРО-ДПМНЕ е партија која има јасна цел, а таа е напредна Македонија со заштитени национални и државни интереси. Во таа насока е и стратегијата „Македонија за ...
сите 141 | | | веќе видена

Откако во текот на вчерашниот ден беа регистрирани три нови случаи на заразени со корона вирусот, вкупната бројка на ковид-дијагностицирани лица во нашата ...
сите 294 | | | веќе видена

Од таборот на Англија соопштија дека Мејсон Маунт и Бен Чилвел ќе бидат во изолација до 28. јуни, тоа значи дека нема да бидат во комбинација за дуелот со ...
сите 86 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Царовска не сака да види дека учениците и родителите се против укинувањето на учебниците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: