СДСМ: Инсталациите на ВМРО-ДПМНЕ против образовните реформи фатени во лага


Делегацијата на ЕУ во Скопје денеска демантираше лажна вест дека наводно претставник на иницијативата ги посетил Делегацијата на ЕУ и УНИЦЕФ. Нема крај на ...
| | веќе видена | слични

Граѓанската иницијатива за референдум за законот за дигитализација на учебниците едногласно беше прифатена од матичните комисии во Собранието. Потписите се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Двете собраниски комисии – за политички систем и односи меѓу заедниците и Законодавно-правната комисија го прифатија предлогот на Граѓанската иницијатива ...
| | веќе видена | слични

Собраниските комисии го прифатија предлогот на иницијативата „Учебници и настава мора да има“ за распишување референдум на кој граѓаните ќе се изјаснат дали ...
| | веќе видена | слични

Тоа беше второ поднесување на предлогот во Собранието на групата родители кои не се согласуваат со новиот закон и целосна дигитализација на учебниците од ...
| | веќе видена | слични

На трибината учествуваа градоначалникот, Аце Коцевски, пратеникот во Собранието на РСМ, Ненад Коциќ и претставници на општинската администрација, информираат ...
| | веќе видена | слични

Граѓанската иницијатива „Учебници и настава мора да има за распишување референдум на државно ниво со кој се бара повлекување на законот за учебници е оценета ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратениците на собраниска комисија едногласно донесоа заклучок дека иницијативата за референдум за образовните реформи на министерката Мила Царовска е уредна. ...
| | веќе видена | слични

Повеќе детали има Јана Јосифовска. Јана минатата недела пратениците ја одбија првата иницијатива бидејќи таа не беше комплетна, дали сега има поддршка на ...
| | веќе видена | слични

Учениците станаа заложници на бизнис интересите на Мила Царовска и СДСМ. СДСМ кога ќе спомене реформа, се мисли на профит и полнење на џебот од тие ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според новиот изборен законик усогласен меѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ - независни советнички групи ќе треба да соберат потписи од 2 проценти од вкупниот број на ...
сите 389 | | | веќе видена

Ете, тоа е голем клуб. Баерн Минхен одвои 1,1 милиони евра како помош за настраданите во поплавите во Германија, а посебно во Баварија. Во текот на изминатите ...
сите 317 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.569 тестирања, а регистрирани ...
сите 482 | | | веќе видена

Некогаш специјален јавен обвинител, денеска затвореник - Катица Јанева е спроведена во „Идризово“на отслужување на седумгодишна затворска казна за случајот ...
сите 99 | | | веќе видена

Охрид, 21. јули 2021 (ОХРИДПРЕС) – Стабилна е епидемиолошката состојба до COVID -19 во Охрид. Во модуларната болница веќе нема хоспитализирани пациенти, градов ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Инсталациите на ВМРО-ДПМНЕ против образовните реформи фатени во лага

Од:
До кого (е-маил):
Порака: