Пендаровски и Заев се уште не изразиле желба за средба со родителите кои се против дигиталните учебници


Откако вчера Собранието ја отфрли иницијативата на родителите за референдум за дигиталните учебници, со образложение дека неопходните потписи биле собрани ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владејачката СДСМ имала формирана „сектор“ кој ги следи реакции на корисниците на социјалните мрежи и преку партиските ботови се обидува да ги задуши сите ...
| | веќе видена | слични

Членови на СДСМ прават притисоци да се бојкотираат протестите на учениците и родителите кои бараат настава со книги, а не реформи какви што најавува Мила ...
| | веќе видена | слични

Твитер профилот Реформи во СДСМ објавува аудио признание на функционер на партијата кој открива како бил задушен штрајкот во образованието за концептот на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„ВМРО-ДПМНЕ ниту во Собранието ниту надвор од него, не се откажува од блокадата на реформите во образованието и дигитализацијата на наставниот процес. Со ...
| | веќе видена | слични

Граѓанската иницијатива „Учебници и настава мора да има“ до Собранието по втор пат поднесе предлог за покренување иницијатива за распишување референдум за ...
| | веќе видена | слични

„Не е во ред едно дете од кревет да се вклучува на часови и полузаспано да ја следи наставата. Не е во ред дете да врши „булинг“ и да ги „мјутнува“ ...
| | веќе видена | слични

Според организаторите од граѓанското движење „Учебници и настава мора да има“, сите законски средства ќе бидат искористени за да се запре усвојувањето на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ОХРИД ГО ЗАДРЖА СТАТУСОТ НА УНЕСКО Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини во своето обраќање на сесијата на Комитетот на УНЕСКО ...
сите 162 | | | веќе видена

– Почитувани помагатели и лични асистенти на лицата со оштетен вид, ова е QR кодот коj директно ве води до платформата за симнување на македонската верзија на ...
сите 111 | | | веќе видена

Силно невреме повторно ја погоди Белгија. Погодени се провинциите југоисточно од Брисел, направена е голема материјална штета. Се очекува дождот во Белгија да ...
сите 106 | | | веќе видена

Северна Македонија и понатаму ги истражува сите легални начини како поранешниот премиер Груевски да биде вратен назад, со цел да ја отслужи казната изречена од ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски и Заев се уште не изразиле желба за средба со родителите кои се против дигиталните учебници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: