Наставниците и нивните предизвици во дигиталната ера

Допаминот е хемиска состојка во мозокот која телото ја користи за да го менува расположението. Допаминот прави да бидеме поефикасни и помотивирани. „Лајф хек“ ...
| | веќе видена | слични

Најавите за дигитализација на учебниците и менувањето на постоечкиот закон сериозно ја разбрануваа јавноста и предизвикаа протести, поднесоци за референдум, ...
| | веќе видена | слични

Еко-акции, обуки поврзани со ментално здравје, креирање инклузивни водичи за деца со аутизам, снимање филм за Охрид и значењето на УНЕСКО… Пет млади луѓе во ...
| | веќе видена | слични

Секојдневните патувања, одење на работа и трошење време и пари веќе полека но, сигурно стануваат минато и во Македонија. Канцелариската работа започнува да се ...
| | веќе видена | слични

Сонот на повеќето е конечно да започнат да водат здрав живот и да се откажат од лошите навики. Како и во многу други работи, првиот чекор по одлуката е ...
| | веќе видена | слични

Истражувањето на тим истражувачи од Сан Франциско, дошол до заклучок дека ако им понудите да избираат помеѓу тоа да бидат на чист воздух или да играат игри на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Градоначалникот на општина Берово, Звонко Пекевски, попладнево преку социјалните мрежи упати порака со која алармира за сериозноста на силниот пожар кој се ...
сите 438 | | | веќе видена

Дека последните анализи се во тек пред потпишување на рамковниот договор за изградба на брзата пруга Белград-Ниш-Прешево, соопшти денеска претседателот на ...
сите 535 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 155 | | | веќе видена

Вакцинираното лице има осум пати помала веројатност да се зарази од делта во споредба со невакцинирано лице и 25 пати помала веројатност да бидат ...
сите 435 | | | веќе видена

На партиски собири дел од членството на актуелната директорка на Инфективната клинка, Милена Стевановиќ, веќе ѝ се обраќа со „градоначалничке“, брифираат ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Наставниците и нивните предизвици во дигиталната ера

Од:
До кого (е-маил):
Порака: