Започна протестот против образовните реформи


Делегацијата на Европската унија ги демантираше натписите во „Слободен печат“ дека биле посетени од претставник на таканаречена иницијатива „Мора да има ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Исто како и ВМРО-ДПМНЕ така и нивните инсталации лажно претставувајќи се како граѓански иницијативи, стануваат избор на лажни вести. Делегацијата на ЕУ во ...
| | веќе видена | слични

Делегацијата на ЕУ во Скопје денеска демантираше лажна вест дека наводно претставник на иницијативата ги посетил Делегацијата на ЕУ и УНИЦЕФ. Нема крај на ...
| | веќе видена | слични

Откако вчера Собранието ја отфрли иницијативата на родителите за референдум за дигиталните учебници, со образложение дека неопходните потписи биле собрани ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Собраниските комисии за политички систем и законодавно-правната комисија ја отфрлија иницијативата за организирање референдум за воведувањето на дигиталните ...
| | веќе видена | слични

Собранието ја одби иницијативата за референдум за образованите реформи поради процедурални пропусти. Но, родителите не се откажуваат. Повторно ќе собираат ...
| | веќе видена | слични

Претседателите на Комисијата за политички системи и односи меѓу заедниците и на Законодавно-правната комисија повикувајќи се на автентично толкување на законот ...
| | веќе видена | слични

Референдумот за учебниците вратен на поправен, потписите биле неуредно собрани. Денеска во собраниските комисии не помина барањето за референдум на граѓанската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека Соединетите Американски Држави, пред да го изговорат зборот „закон“, ...
сите 417 | | | веќе видена

ПРОВОКАЦИИ ОД БУГАРИЈА, ВЛАДАТА ВЕЛИ ТОА Е ПРОТИВ ДОБРОСОСЕДСТВОТО Целата историска наука во Македонија се заснова на лаги и фалсификат, изјави проф. Кирил ...
сите 620 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче изјави дека и покрај појавата на индискиот сој во Македонија, односно по вчерашниот регистриран втор случај во земјава, ...
сите 393 | | | веќе видена

Неспособноста на Филипче и Заев резултира со тоа околу 20 илјади граѓани викендов да се ревакцинираат, а некои и вакцинираат против корона главно во Србија, ...
сите 186 | | | веќе видена

На 20.06.2021 во 14.10 часот било пријавено дека на експресниот пат Штип-Кочани, во близина на нас.„Три чешми“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко ...
сите 497 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Започна протестот против образовните реформи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: