Шекеринска: Не сум од оние кои припаѓаат на некоја партија само како функционери


Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска уште еднаш повтори дека не треба да биде дел од раководната структура на СДСМ во следниот период и тоа, како ...
| | веќе видена | слични

„Како заменичка претседателка на СДСМ ќе бидам гласот на жените и во раководството и во сите сфери на општеството. Ќе направам што можам повеќе за жените да се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Новата заменичка претседателка на СДСМ, Сања Лукаревска, изјави дека за неа како личност не е товар, туку предизвик да ја замени досегашната заменичка ...
| | веќе видена | слични
2 копии

И јас и раководството на СДСМ ќе продолжиме да работиме на петте точки од Програмата, но ќе се борам и за гласот на жените и во СДСМ и во општеството, истакна ...
| | веќе видена | слични

„Новата функција во СДСМ е голем предизвик за мене. Имам растено и покрај развојот на Радмила Шекеринска. На многу млади жени тогаш во политиката, таа им беше ...
| | веќе видена | слични

Сања Лукаревска - новата заменичка претседателка на СДСМ - наследничка на Радмила Шеќеринска во емисијата 24 анализа, за именувањето на новата функција истакна ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче, додека трча по партиски функции Клинички центар се дави во ѓубре. Според сликите може да се забележи дека Клиничкиот ...
| | веќе видена | слични

Смената на генерациите е многу здрава и досегашните кадри на партијата и натаму имаат уште многу да дадат и како дел од партијата и од државните функции кои ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Една нација живее на двете страни од границата Деве Баир, а тоа е бугарската, ова го напиша бугарскиот европратеник, Ангел Џамбаски, посочувајќи дека нема две ...
сите 583 | | | веќе видена

Неспособноста на Филипче и Заев резултира со тоа околу 20 илјади граѓани викендов да се ревакцинираат, а некои и вакцинираат против корона главно во Србија, ...
сите 259 | | | веќе видена

Селкторот на младинската фудбалска репрезентација, Благоја Милевски е голем фаворит за наследник на Игор Ангеловски на селекторската позиција. Македонија ...
сите 469 | | | веќе видена

Индискиот сој или делта варијантата е веќе доминатна во Велика Британија, бидејќи според податоците од анализите, 90 проценти од новозаразените на дневна ...
сите 333 | | | веќе видена

Откако во текот на вчерашниот ден беа регистрирани три нови случаи на заразени со корона вирусот, вкупната бројка на ковид-дијагностицирани лица во нашата ...
сите 322 | | | веќе видена

Никој не очекуваше поголемо обновување на односите или нешто слично кога минатата недела се состанаа Џо Бајден и Владимир Путин во Женева, згора на тоа, некои ...
сите 276 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шекеринска: Не сум од оние кои припаѓаат на некоја партија само како функционери

Од:
До кого (е-маил):
Порака: