Додека Филипче трча по партиски функции, Клинички центар стана дувло на болести и зарази


Министерот за здравство Венко Филипче, додека трча по партиски функции Клинички центар се дави во ѓубре. Според сликите може да се забележи дека Клиничкиот ...
| | веќе видена | слични

Пластична хирургија беше еден од Ковид центрите. Тоа беше едно правилно предвидување на минситерот за здравство, бидејќи со следење на целиот развој на растење ...
| | веќе видена | слични

Се уште се предмет на дебата промените во партиското раководство кои се случија на конгресот на СДСМ во неделата. Промени има од заменичкото место, односно ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиеерот Заев на прашањето за што се преговара со Бугарија вели дека на маса е предлогот на Португалија.Но, тој предлог Бугарија експресно го одби.Тоа беше ...
сите 448 | | | веќе видена

САД се уште не најавуваат нови имиња опфатени со извршната наредба, иако п ретседателот Џо Бајден донесе извршна наредба за замрзнување имот и забрана за влез ...
сите 199 | | | веќе видена

Денес, Македонија доби подарок од Турција 30.000 дози од вакцината „Синовак“ против ковид-19. Ова го објави на Фејсбук министерот за здравство Венко Филипче. ...
сите 119 | | | веќе видена

Британски епидемиолог Нил Фергусон вели дека индискиот сој на коронавирус се пренесува 60 отсто побрзо од британскиот. Засега, не е јасно колку добро вакцината ...
сите 144 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје заедно со екипа од МВР, извршил увид на самото место каде на 8 јуни 2021 година, во 23:05 часот, во ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Додека Филипче трча по партиски функции, Клинички центар стана дувло на болести и зарази

Од:
До кого (е-маил):
Порака: