Дополнителни попуштања на рестрикциите ако продолжи стивнувањето на пандемијата


Одлуката за намалување на рестрикциите воопшто не е политичка. Претходно телефонски се консултирав со членовите на Комисијата на заразни болести, кои се ...
| | веќе видена | слични

Откако се воведоа рестриктивните мерки, бројот на заболени и починати од ковид 19 во земјава бележи пад. Во моментов Дојран е без ниту еден активен случај, ...
| | веќе видена | слични

Со најновата одлука на Владата на предлог на Комисијата за заразни болести, се намалува полицискиот час, и од вечерва на полноќ ќе трае до 4 часот наутро. Со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

 Се намалува полицискиот час, и од вечерва на полноќ ќе трае до 4 часот наутро. Со одлука на Владата работното време на угостителските објекти се продолжува до ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Европската унија предвидува економскиот раст во земјава годинава да биде 3,7 проценти и закрепнувањето да се забрза во текот на годината. Очекувањата се дека ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Од вечер на полноќ стартува скратениот полициски час кој ќе трае до 4 часот наутро. Со одлука на Владата во вторникот, рестриктивните мерки се олабавуваат до ...
| | веќе видена | слични

На полноќ стапува на сила ограничувањето во движењето и ќе трае до 4 часот изутрина. Со одлука на Владата во вторникот, рестриктивните мерки се олабавуваат до ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Утре рано наутро петте хеликоптери ќе дејствуваат врз големиот пожар во реонот на општина Пехчево се додека тоа го дозволува температурата на воздухот, најави ...
сите 289 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 160 | | | веќе видена

Се снимал како пука со пиштол, па завршил во протвор. Полицајци од СВР Куманово го лишиле од слобода И.С. од липковското село Опае, поради пукање од огнено ...
сите 299 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во објава на Фејсбук упати благодарност до полицијата за ангажманот во справувањето со пожарите. Старата ...
сите 161 | | | веќе видена

Пожарот кои синоќа бесееше во шумата во близина на Кочани и кој зафати дел од куќите остави пустош. Откако во текот на ноќта пожарникарите и локалното ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дополнителни попуштања на рестрикциите ако продолжи стивнувањето на пандемијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: