Жива музика, повеќе лица на маса бараат угостителите


2 копии
7 копии

На вчерашната владина седница биле разгледувани протоколите за организирање на свадбени свечености, дознава Алсат. Според информации од Владата, ако се задржи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нема ново опуштање на рестрикциите. Епидемијата стивнува, но антиковид мерките остануваат на сила. Полицискиот час и натаму ќе важи од полноќ до 04 часот ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Скопје, 17. мај 2021 (ИНПРЕС) – Комисијата за заразни болести денеска ќе одржи состанок на кој ќе се одлучи дали ќе има попуштање на мерките, а ќе бидат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ДИМИТРОВ ВЕЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ИМА НАПРЕДОК КОГА БУГАРИЈА УЦЕНУВА Бугарија го прекршила членот 2 од Договор за добрососедство, изјави денеска Никола Димитров, ...
сите 329 | | | веќе видена

Засега нови рестриктивни мерки или некои препораки нема да има освен тоа што сега е како критериум за влез на настани, угостителски објекти и се бара најмалку ...
сите 485 | | | веќе видена

Охрид, 24. септември 2021 (ИНПРЕС) – Две успешни интервенции забележаа попладнево пожарникарите од охридската Територијална противпожарна единица. Во едниот ...
сите 6 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Обединетите Нации, Антонио Гутереш, предупреди на потенцијална нова студена војна помеѓу Кина и Соединетите држави и побара од земјите ...
сите 192 | | | веќе видена

Веќе неколку дена молчат институциите за случајот со скандалозниот наместен тендер во ЈП Водовод. Наместен тендер како на филм од страна на Шилегов и ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жива музика, повеќе лица на маса бараат угостителите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: