ЕУ предвидува 3,7 проценти економски раст во Македонија, Владата објави седум повици за финансиска помош

Европската унија предвидува економскиот раст во земјава годинава да биде 3,7 проценти и закрепнувањето да се забрза во текот на годината. Очекувањата се дека ...
| | веќе видена | слични

Јапонската економија падна во првиот квартал под влијание на новиот бран на пандемијата на коронавирусот, кој ги погоди големите градови и со тоа ја намали ...
| | веќе видена | слични

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски денеска изјави дека е задоволен од остварувањето на над 15 проценти од капиталните инвестиции во првите три ...
| | веќе видена | слични

Јапонскиот бруто домашен производ (БДП) падна за 1,3 проценти во првите три месеци од оваа година во однос на претходниот квартал, кога порасна за 2,8 ...
| | веќе видена | слични

На почетокот на декември, 2020 година, се сеќавам, во писание за „Фактор“ иако беше рецесија, со голема доза на оптимизам, го цитирав Роберт Кенеди. Еве ...
| | веќе видена | слични

Министерот за финансии Синиша Мали очекува Србија да оствари економски раст од шест отсто, истакнувајќи дека тоа отвара можност за големо зголемување на плати ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Европската комисија веќе ги објави предвидувањата за економски раст на економиите во регионот. Според прогнозите Македонија годинава ...
| | веќе видена | слични

Централна банка на Албанија го корегираше очекуваниот процент на раст на економијата за годинава на 5,3 отсто наместо 4,9 отсто од претходно очекуваниот. Врз ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ДИМИТРОВ ВЕЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ИМА НАПРЕДОК КОГА БУГАРИЈА УЦЕНУВА Бугарија го прекршила членот 2 од Договор за добрососедство, изјави денеска Никола Димитров, ...
сите 329 | | | веќе видена

Засега нови рестриктивни мерки или некои препораки нема да има освен тоа што сега е како критериум за влез на настани, угостителски објекти и се бара најмалку ...
сите 485 | | | веќе видена

Охрид, 24. септември 2021 (ИНПРЕС) – Две успешни интервенции забележаа попладнево пожарникарите од охридската Територијална противпожарна единица. Во едниот ...
сите 6 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Обединетите Нации, Антонио Гутереш, предупреди на потенцијална нова студена војна помеѓу Кина и Соединетите држави и побара од земјите ...
сите 192 | | | веќе видена

Веќе неколку дена молчат институциите за случајот со скандалозниот наместен тендер во ЈП Водовод. Наместен тендер како на филм од страна на Шилегов и ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕУ предвидува 3,7 проценти економски раст во Македонија, Владата објави седум повици за финансиска помош

Од:
До кого (е-маил):
Порака: