НУЛА активни случаи: Ова е единствениот македонски град каде нема болни од ковид 19


Откако се воведоа рестриктивните мерки, бројот на заболени и починати од ковид 19 во земјава бележи пад. Во моментов Дојран е без ниту еден активен случај, ...
| | веќе видена | слични

Притисокот врз болниците е многу намален.Благодарност до здравствените работници кои во текот на целиот овој период посветено и неуморно го издржаа притисокот ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче пред неколку дена најави дека поради намалување на бројката на новозаразени од КОВИД-19 и на починати можно е олабавување ...
| | веќе видена | слични

Нелогичните мерки на министерот за здравство Венко Филипче продолжуваат. Имено, министерот за здравство Венко Филипче пред неколку дена најави дека поради ...
| | веќе видена | слични

Забраната за двжење од 00.00 часот до 04.00 часот денеска ја прекршиле 11 лица. Министерството за внатрешни работи информира дека во тој период е констатирано ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Полицијата соопшти дека 17 лица не ја почитувале забраната за движење во текот на ноќта, односно од полноќ до 4 часот наутро. Во текот на изминатото деноноќие, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ДИМИТРОВ ВЕЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ИМА НАПРЕДОК КОГА БУГАРИЈА УЦЕНУВА Бугарија го прекршила членот 2 од Договор за добрососедство, изјави денеска Никола Димитров, ...
сите 329 | | | веќе видена

Засега нови рестриктивни мерки или некои препораки нема да има освен тоа што сега е како критериум за влез на настани, угостителски објекти и се бара најмалку ...
сите 485 | | | веќе видена

Охрид, 24. септември 2021 (ИНПРЕС) – Две успешни интервенции забележаа попладнево пожарникарите од охридската Територијална противпожарна единица. Во едниот ...
сите 6 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Обединетите Нации, Антонио Гутереш, предупреди на потенцијална нова студена војна помеѓу Кина и Соединетите држави и побара од земјите ...
сите 192 | | | веќе видена

Веќе неколку дена молчат институциите за случајот со скандалозниот наместен тендер во ЈП Водовод. Наместен тендер како на филм од страна на Шилегов и ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НУЛА активни случаи: Ова е единствениот македонски град каде нема болни од ковид 19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: