Огромен интерес за свадби


3 копии

По видното намалување на бројот на заразени и починати од Ковид-19, Владата на Косово денеска одлучи да го укине полицискиот час, односно забраната за движење ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Отворање на фитнес центрите, употребата на терените на отворено за мал фудбал и кошарка, намалување од 50 на 25 отсто на работата од дома за вработените во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Членови на ЗУПМ „Музика сега” во отворено писмо попладнево реагираат на предложените мерки на Комисијата за заразни болести и бараат укинување на забраната за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Од утре во Црна Гора стапуваат новите мерки со кои ќе бидат дозволени приватни и јавни отворени собири со присуство до 50 лица и почитување на препораките на ...
| | веќе видена | слични

Од 1 јуни маските на отворено да не бидат задолжителни. Да се дозаволат свадби на летните тераси со музика, но не повеќе од 100 гости. На една маса во ...
| | веќе видена | слични

Публиката се враќа на стадионите по повеќе од година дена. Од 1 јуни сите спортски натпревари оргaнизирани на отворени терени ќе бидат со публика но, со ...
| | веќе видена | слични

НАЈАВЕНО Е ОЛАБАВУВАЊЕ НА МЕРКИТЕ Утрово на Комисијата за заразни болести донесена е одлука до Кризниот штаб да се достави предлог за понатамошно олабавување ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Протоколот за деловна соработка помеѓу ЈП „Пошта на Србија“ и „Пошта на Северна Македонија“ АД во Белград го потпишаа в.д директорот на Пошта на Србија Зоран ...
сите 525 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец. Утринската ...
сите 380 | | | веќе видена

Србија испрати четири хеликоптери за гаснење на пожарите, објави на својата фејсбук-страница министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. – Државата е со ...
сите 221 | | | веќе видена

Без сертификат за вакцинација во Њујорк, нема да може да се влезе во ресторан, теретана и на настани, тоа го изјави демократскиот градоначалник Бил де Блазио, ...
сите 131 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, од Прилеп вети изградба на автопат од Скопје до Прилеп преку Бабуна и забрана за увоз на тутун додека не се откупи ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Огромен интерес за свадби

Од:
До кого (е-маил):
Порака: