Свадба на отворено без маски, но маски при шетање во град или при одење на работа ќе мора да се носат!


Министерот за здравство Венко Филипче пред неколку дена најави дека поради намалување на бројката на новозаразени од КОВИД-19 и на починати можно е олабавување ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата на утрово ќе ја одржи редовната 74-та седница на која с еочекува да бидат потврдени вчерашните одлуки на Комисијата за заразни болести поднесени до ...
| | веќе видена | слични

Притисокот врз болниците се намалува, состојбата во болниците е значајно подобра, продолжува тој тренд да нема притисок за прием, вели министерот за здравство ...
| | веќе видена | слични

По видното намалување на бројот на заразени и починати од Ковид-19, Владата на Косово денеска одлучи да го укине полицискиот час, односно забраната за движење ...
| | веќе видена | слични

Отворање на фитнес центрите, употребата на терените на отворено за мал фудбал и кошарка, намалување од 50 на 25 отсто на работата од дома за вработените во ...
| | веќе видена | слични

Членови на ЗУПМ „Музика сега” во отворено писмо попладнево реагираат на предложените мерки на Комисијата за заразни болести и бараат укинување на забраната за ...
| | веќе видена | слични

Од утре во Црна Гора стапуваат новите мерки со кои ќе бидат дозволени приватни и јавни отворени собири со присуство до 50 лица и почитување на препораките на ...
| | веќе видена | слични

Од 1 јуни маските на отворено да не бидат задолжителни. Да се дозаволат свадби на летните тераси со музика, но не повеќе од 100 гости. На една маса во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорот на ЦУК Стојанчо Ангелов во Тема на денот на Сител телевизија изјави дека пожарот во Кочани се развил неочекувано, дека бил контролиран и не постоела ...
сите 152 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 157 | | | веќе видена

На партиски собири дел од членството на актуелната директорка на Инфективната клинка, Милена Стевановиќ, веќе ѝ се обраќа со „градоначалничке“, брифираат ...
сите 154 | | | веќе видена

По предлог на ДОМ, Владата на денешната седница ја разреши директорката на Државниот инспекторат за животна средина, Ана Петровска. Владата го назначи Сретен ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Свадба на отворено без маски, но маски при шетање во град или при одење на работа ќе мора да се носат!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: