Филипче најави задолжително носење на маски на отворено, но на свадба не треба


Нелогичните мерки на министерот за здравство Венко Филипче продолжуваат. Имено, министерот за здравство Венко Филипче пред неколку дена најави дека поради ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата на утрово ќе ја одржи редовната 74-та седница на која с еочекува да бидат потврдени вчерашните одлуки на Комисијата за заразни болести поднесени до ...
| | веќе видена | слични

Притисокот врз болниците се намалува, состојбата во болниците е значајно подобра, продолжува тој тренд да нема притисок за прием, вели министерот за здравство ...
| | веќе видена | слични

По видното намалување на бројот на заразени и починати од Ковид-19, Владата на Косово денеска одлучи да го укине полицискиот час, односно забраната за движење ...
| | веќе видена | слични

Отворање на фитнес центрите, употребата на терените на отворено за мал фудбал и кошарка, намалување од 50 на 25 отсто на работата од дома за вработените во ...
| | веќе видена | слични

Членови на ЗУПМ „Музика сега” во отворено писмо попладнево реагираат на предложените мерки на Комисијата за заразни болести и бараат укинување на забраната за ...
| | веќе видена | слични

Од утре во Црна Гора стапуваат новите мерки со кои ќе бидат дозволени приватни и јавни отворени собири со присуство до 50 лица и почитување на препораките на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 157 | | | веќе видена

Откако беше разрешена, од кабинетот на премиерот Заев велат дека Ана Петровска е квалитетен кадар и ќе и биде понудена функција во Министерството за животна ...
сите 65 | | | веќе видена

Вакцинираното лице има осум пати помала веројатност да се зарази од делта во споредба со невакцинирано лице и 25 пати помала веројатност да бидат ...
сите 501 | | | веќе видена

Вложивме многу време и напори да воспоставиме прагматичен дијалог на сите нивоа меѓу Бугарија и Македонија и да постигнеме договори што ќе бидат прифатени во ...
сите 232 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче најави задолжително носење на маски на отворено, но на свадба не треба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: