ФАКТОР НА ДЕНОТ: Рашковски доби ефективен притвор, јавноста е згрозена од врсничко насилство во Велес

РАШКОВСКИ ОД КУЌЕН ОДИ ВО ЕФЕКТИВЕН ПРИТВОР 30 дена притвор му се одредени на екс генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски кој претходно доби куќен ...
| | веќе видена | слични
10 копии
5 копии

Во болнички услови по компликации од ковид-19 починаа 30 пациенти, а од 3.034 тестирања регистрирани се 447 нови случаи, соопшти Министерството за здравство. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 390 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

Израелската армија уништи објект на военото разузнавње на Хамас во Газа, од појасот Газа ракети кон градот Бер Шева. Палестинските радикали утрово продолжија ...
сите 280 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Рашковски доби ефективен притвор, јавноста е згрозена од врсничко насилство во Велес

Од:
До кого (е-маил):
Порака: