Филипче: Се надеваме дека и натаму мерките ќе даваат резултат


Министерот за здравство Венко Филипче по утринскиот состанок со директорите на ковид центрите посочува дека постепено се намалува бројот на приемите на болните ...
| | веќе видена | слични

Преземените мерки за заштита на јавното здравје дадоа резултати, што го покажува намалувањето на бројот на заболени лица и на граѓани кои имаат потреба да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, заедно со првиот-заменик на претседателот на Владата и министер за политички систем и ...
| | веќе видена | слични

Полициски час за Велигден и Бајрам нема да има, а останатите денови почнувајќи од среда - забраната за движење ќе важи од 21 часот до 05 часот изутрината. Тоа ...
| | веќе видена | слични

За верските празниците Велигден и Бајрам да нема полициски час – предложи Комисијата за заразни болести. Во останатите денови ограничувањето на движењето да ...
| | веќе видена | слични

Заменик-министерот за здравство Илир Хасани, објасни дека полицискиот час ќе биде укинат за Велигден, ноќта сабота кон недела и за Рамазан 12 кон 13 мај за ...
| | веќе видена | слични

Според податоците на министерството за здравство во моментов најмногу активни случаи има во Скопје, а по него следува Куманово и Битола. Скопје 66635, активни ...
| | веќе видена | слични

Во пресрет на олеснетите мерки, верските лидери ќе ги организираат претстојните настани надвор од верските објекти, известува министерот Филипче. По предлог ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Поради наглото зголемување на бројот на заразени лица, градоначалникот на Москва, Сергеј Собјанин, прогласи неработни денови од 15 до 19 јуни, кои ќе им бидат ...
сите 658 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

Поради сообраќајна незгода со потешкотии се одвива сообраќајот на патниот правец Делчево – М.Каменица кај месноста Боришјето. Причина за несреќата е ...
сите 37 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Се надеваме дека и натаму мерките ќе даваат резултат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: