Филипче: Се надеваме дека и натаму мерките ќе даваат резултат


Министерот за здравство Венко Филипче по утринскиот состанок со директорите на ковид центрите посочува дека постепено се намалува бројот на приемите на болните ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Преземените мерки за заштита на јавното здравје дадоа резултати, што го покажува намалувањето на бројот на заболени лица и на граѓани кои имаат потреба да ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, заедно со првиот-заменик на претседателот на Владата и министер за политички систем и ...
| | веќе видена | слични

Полициски час за Велигден и Бајрам нема да има, а останатите денови почнувајќи од среда - забраната за движење ќе важи од 21 часот до 05 часот изутрината. Тоа ...
| | веќе видена | слични

За претстојните верски празници, Велигден и Рамазан Бајрам, сабота кон недела и 12 кон 13 мај, нема да има полициски час и граѓаните ќе можат слободно да се ...
| | веќе видена | слични

Да се отворат летните тераси на сите угостителски објекти, полицискиот час да се скрати и да почне од 21 часот, а за време на претстојниот празник Велигден, ...
| | веќе видена | слични

За верските празниците Велигден и Бајрам да нема полициски час – предложи Комисијата за заразни болести. Во останатите денови ограничувањето на движењето да ...
| | веќе видена | слични

Заменик-министерот за здравство Илир Хасани, објасни дека полицискиот час ќе биде укинат за Велигден, ноќта сабота кон недела и за Рамазан 12 кон 13 мај за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во поликлиниката „Јане Сандански“ во Скопје денеска пристигна донација од уште 100.000 вакцини од „Синофарм“ од Народна Република Кина. На приемот на ...
сите 405 | | | веќе видена

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 390 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 329 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 632 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

Израелската армија уништи објект на военото разузнавње на Хамас во Газа, од појасот Газа ракети кон градот Бер Шева. Палестинските радикали утрово продолжија ...
сите 280 | | | веќе видена

Во земјава уште доминира британскиот сој на коронавирусот. Министерот за здравство, Венко Филипче вели дека имало и други соеви кои биле изолирани. ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Се надеваме дека и натаму мерките ќе даваат резултат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: