Хасани: Полицискиот час за празниците не се укинува за да се собираме, туку да се чувствуваме слободни

Заменик-министерот за здравство Илир Хасани, објасни дека полицискиот час ќе биде укинат за Велигден, ноќта сабота кон недела и за Рамазан 12 кон 13 мај за ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 4. мај 2021 (InPress) – Владата на Република Македонија на денешната седница ќе одлучува дали ќе го усвои предлогот за измена на рестриктивни мерки. ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Започнува масовната имунизација на населението, во повеќе регионални центри низ државата – Скопје, Куманово, Штип, Кавадарци, Тетово, Охрид и Битола. ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Владата денеска на седница треба да решава по предлогот на Главниот координативен кризен штаб за скратување на полицискиот час и за продолжување на работното ...
| | веќе видена | слични

Мерките веќе денеска треба да се најдат на владина седница. Денеска започнува и масовната имунизација на населението во Македонија во  повеќе градови ширум ...
| | веќе видена | слични

Со големо задоцнување, денеска со 200.000 вакцини кои деновиве стигнаа од Кина, а кои премиерот Зоран Заев и министерот Венко Филипче ги најавуваа и одложуваа ...
| | веќе видена | слични

Предвидено е да се вакцинираат меѓу 10 до 15 илјади граѓани на ден, со што здравствените власти очекуваат до почетокот на летото да имаме висок процент на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Полицискиот час да почнува од 23 часот, е еден од предлозите на комисијата за заразни болести , по кој ќе одлучува денеска Владата. Зелено светло, министрите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дозволете да ве информирам дека на седницата на Извршниот комитет кој се одржа вчера во Битола, донесена е одлука за продолжување на протестите за спречување ...
сите 394 | | | веќе видена

Целиот свет со внимание ја следеше здравствената состојба на данскиот фудбалер Кристијан Ериксен, кој на натпреварот меѓу Финска и Данска на Европското ...
сите 264 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

Дваесет и еден нов случај на КОВИД-19 од направени 4370 тестирања, еден починат и седум оздравени пациенти се регистрирани вчера. На инфективните одделенија во ...
сите 422 | | | веќе видена

Двајца повредени е билансот од сообраќајната несреќа што попладнево се случи на регионалниот пат кај долнореканското село Скудриње. По извршениот увид, ...
сите 167 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 177 | | | веќе видена

Прв случај на бразилската мутација P.1.2 (VOC-21JAN-02) потврдена е во Грција, а според грчките медиуми случајот е регистриран кај маж во Атина.Засега нема ...
сите 123 | | | веќе видена

Романските новинари пишуваат за македонската навивачка фаланга, дека уште синоќа го освоиле Букурешт, покажувајќи ретко видени емоции и љубов кон државата и ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хасани: Полицискиот час за празниците не се укинува за да се собираме, туку да се чувствуваме слободни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: