Средба на Заев со верските лидери: Во внатрешноста на верските објекти да има до 30-процентна исполнетост на капацитетот

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, заедно со првиот-заменик на претседателот на Владата и министер за политички систем и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Високи членови на СДСМ во Владата се лути на поглаварот на Македонската православна црква, архиепископот г.г.Стефан затоа што не сака да го тргне од своите ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев, заедно со првиот-заменик на претседателот на Владата и министер за политички систем и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Скопје, 27. април 2021 (ИНПРЕС) – Преземените мерки за заштита на јавното здравје дадоа резултати, што го покажува намалувањето на бројот на заболени лица и на ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев, неговиот прв заменик Артан Груби, министерот за здравство, Венко Филипче и директорот на Комисијата за односи со верските заедници и ...
| | веќе видена | слични

Во соопштението кое што првично беше испратено до медиумите од страна на Владата за поглавар на ИВЗ се уште бил реисот Сулејман Реџепи, но само за кратко, ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев, вицепремиерот и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби, министерот за здравство Венко Филипче и директорот на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Дозволете да ве информирам дека на седницата на Извршниот комитет кој се одржа вчера во Битола, донесена е одлука за продолжување на протестите за спречување ...
сите 394 | | | веќе видена

Целиот свет со внимание ја следеше здравствената состојба на данскиот фудбалер Кристијан Ериксен, кој на натпреварот меѓу Финска и Данска на Европското ...
сите 264 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

Дваесет и еден нов случај на КОВИД-19 од направени 4370 тестирања, еден починат и седум оздравени пациенти се регистрирани вчера. На инфективните одделенија во ...
сите 422 | | | веќе видена

Двајца повредени е билансот од сообраќајната несреќа што попладнево се случи на регионалниот пат кај долнореканското село Скудриње. По извршениот увид, ...
сите 167 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 177 | | | веќе видена

Прв случај на бразилската мутација P.1.2 (VOC-21JAN-02) потврдена е во Грција, а според грчките медиуми случајот е регистриран кај маж во Атина.Засега нема ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Средба на Заев со верските лидери: Во внатрешноста на верските објекти да има до 30-процентна исполнетост на капацитетот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: