Комплексот кај „Холидеј ин“ ја бранува јавноста – се бара стопирање на проектот


Инвеститорите најавуваат модерен центар кој ќе биде гордост на Скопје, архитекти и граѓански здруженија, пак, со писмо до премиерот бараат да се суспендира ...
| | веќе видена | слични

Жителите на улицата Питу Гули на Водно ќе поднесат жалба до Општина Центар за да се спречи градењето на резиденцијален објект на парцела во парк шумата Водно, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Жителите на населбата Ново Маало започнале правни консултации и велат дека ќе ги искористат сите правни механизми доколку Општина Центар одлучи да го ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) на денешната седница му предложи на Јавното обвинителство да ги преземе сите истражни дејствија, да ги ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Суспензија на дел од деталните урбанистички планови во Општина Центар би предизвикала тежок економски удар врз градежниот сектор, преку механизми кои се ...
| | веќе видена | слични

Градежната комора предупредува да не се суспендираат деталните урбанистички планови во општината Центар поради, како што се наведува, еден изолиран случај, ...
| | веќе видена | слични

Жителите на Ново Маало ќе бараат правен тим кој ќе ги брани нивните ставови, а откако вчера ја поднесоа петицијата до Владата и до Општина Центар со која ...
| | веќе видена | слични

По вчерашното поднесување на петицијата до Владата и Општина Центар со која бараат во никој случај да не се суспендира планот и да се спречи изградбата на ...
| | веќе видена | слични

„Прашање на естетика е дали го личи градот таму да има повеќе висококатници. Тоа што мене ми пречи е дека во центарот на градот имаме дупка буквално“, вели ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Откако вчера поднесоа петиција до Владата и Општина Центар со која бараат во ниту еден случај да не се направи суспензија на планот за комплексот спроти ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Процесот на масовна имунизација против коронавирусот се спроведува со одлична динамика и темпото на вакцинација во државата расте од ден во ден, системот ...
сите 356 | | | веќе видена

Пендаровски ја покажа својата слаба позиција и немање на конкретен став, притисокот на Зоран Заев е преголем и претседателот Пендаровски не може да се држи до ...
сите 287 | | | веќе видена

Шефот на австриската дипломатија Александер Шаленберг денеска ги критикуваше најавите на комесарот Вархеји за раздвојување на С. Македонија и Албанија на патот ...
сите 373 | | | веќе видена

Претседателката на Грузија, Саломе Зурабишвили, која е во официјална посета на Република Македонија и нејзиниот домаќин, претседателот Стево Пендаровски, ...
сите 96 | | | веќе видена

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Советот на Град Скопје има основани сомневања дека Шилегов делел субвенции за инвертер клими по партиски клуч Од увидот што ...
сите 45 | | | веќе видена

Според податоците за примената на вакцината на АстраЗенека, со една доза се постигнува 80 отсто помал ризик од смрт предизвикана од коронавирусот, соопшти ...
сите 287 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Комплексот кај „Холидеј ин“ ја бранува јавноста – се бара стопирање на проектот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: