Арсовска: Доколку не се способни пратениците нека ги вратат мандатите

Веќе втора година Македонија е сред здравствено-економска криза, а доколку се земе во предвид растот на бројот на заболени и недостапноста на вакцини за ...
| | веќе видена | слични

Заглавените закони во Собранието се повеќе ја отежнуваат работата на малите и средни претпријатија кои се и најпогодени од кризата, вели Габриела Кулебанова, ...
| | веќе видена | слични

Најпогодените, текстилните компании алармираат дека работата им е драстично намалена, поради што стравуваат од затворање и отпуштање на работниците поради ...
| | веќе видена | слични

Во парламентот пратениците треба да гласаат за петиот корона пакет идната недела, а тоа е по месец и половина откако владата на 16 февруари на седница го ...
| | веќе видена | слични

Македонската економија тоне. Во изминатиот период од кога започна корона пандемијата во Македонија без работа останале над 55 илјади граѓани. Според податоците ...
| | веќе видена | слични

Кирил Нашков претставник на штипските текстилни компании во Кластерот за текстил вели дека црното сценарио за отпуштање на работниците е и до 50 отсто од ...
| | веќе видена | слични

Веднаш да се донесе петтиот пакет на мерки, со кои ќе се субвенционираат платите на вработените, но и ќе се зачуваат работните места до јуни, апелираат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Судијата Илија Трпков кој ги осуди т.н организатори на настаните од „27 април по втор пат повеќе верува на зборовите на Александар Василевски-Нинџа отколку на ...
сите 145 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 237 | | | веќе видена

Во соседна србија во градот Врање продолжува трендот македонските државјани повеќе да се вакцинираат против ковид-19 од граѓаните на Врање. Според податоците ...
сите 367 | | | веќе видена

Албанија и понатаму е една од најкорумпираните земји во Европа, според Индексот за перцепција на корупција и други показатели, пренесува Ора њуз, повикувајќи ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Арсовска: Доколку не се способни пратениците нека ги вратат мандатите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: