Затворањето на Европа пролонгиран удар врз македонската економија

Најпогодените, текстилните компании алармираат дека работата им е драстично намалена, поради што стравуваат од затворање и отпуштање на работниците поради ...
| | веќе видена | слични

Народната банка има свој принцип на работа, им прави разни шокови на комерцијалните банки за да провери дали тие можат да одговорат на нив. Сите тестирања ...
| | веќе видена | слични

Ако има нешто за што Бајден и поголемиот дел од светот би се согласиле, тоа е неуспехот на надворешната политика на „Америка пред сè“ на Доналд Трамп. ...
| | веќе видена | слични

Во тековната 2021 година, светот брзо ќе закрепне од економската криза предизвикана од пандемијата на коронавирусот, но некои земји да заостануваат зад овој ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Министерот за финансии Фатмир Бесими, во текот на претстојната недела, ќе учествува на Пролетните состаноци на Светската банка и Меѓународниот монетарен фонд ...
| | веќе видена | слични

Во рамки на состаноците, Бесими на меѓународните финансиски институции ќе им ги презентира економските мерки за справување со Ковид и нивното влијание врз ...
| | веќе видена | слични

Наплив од апликации за распишани работни места и дипломци кои тонат во бранот на одбивања во време на корона-кризата. Со своето искуство надеж влева дипломец ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ бараат да се формира анкетна комисија за пожарот во модуларната болница во Тетово. Тие уште еднаш побара оставки од премиерот Зоран ...
сите 378 | | | веќе видена

Полицајците Константин Каљинин и Владимир Макаров се хероите кои успеале да ги совладаат напаѓачот кој вчера на универзитетот во Перм уби осум лица, а рани ...
сите 63 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска на проштална средба со шпанскиот амбасадор во земјава Емилио Лоренцо Сера, му врачи плакета-благодарница ...
сите 157 | | | веќе видена

Расте опозициското расположение во државата и по се македонските граѓани сакаат промени. Анкетите од изминатиов период покажуваат дека македонските граѓани се ...
сите 64 | | | веќе видена

Од тетовската општина тврдат дека тие немале никаква надлежност во врска со модуларната болница за ковид-пациенти. Ја префрлаат одговорноста врз Министерството ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Затворањето на Европа пролонгиран удар врз македонската економија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: