Намален број работници во пандемиската година

4 копии

Кон крајот на февруари 2021 година, во Босна и Херцеговина имало 410.776 невработени лица, според последните показатели од пазарот на трудот. Бројот на ...
| | веќе видена | слични

Светска банка излезе со прогноза за растот на македонската економија, во регионот полоша е само Босна и Херцеговина. Mакедонската економија за годинава ќе има ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии
3 копии

Светската банка ја зголеми прогнозата за економски раст на Србија за 2021 година за 1,9 процентни поени на 5,0 отсот, во ажурираниот извештај за економските ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И по десетина дена од несреќата, знаеме само дека Филипче и Заев не даваат оставка, додека истрагата нема одговор на ниту едно прашање. Оставка на Хасани, ...
сите 806 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изразува длабока згрозеност од обидите на Алијансата за Албанците да ја скрие нејзината рака и преку протести да ја ...
сите 134 | | | веќе видена

Холандската министерка за одбрана Анк Бијлевелд најави дека ќе поднесе оставка поради начинот на кој се справила со евакуацијата на бегалците од Авганистан ...
сите 128 | | | веќе видена

Министерството за економија на Македонија нема потпишано договор/меморандум за соработка за скијачкиот центар Попова Шапка – Брезовица со Косово, ни одговорија ...
сите 121 | | | веќе видена

Сево ова кое деновиве се случува дава силна потврда на она кое постојано го повторувам дека нема држава се додека полтрони и лигуши се на високи позиции во ...
| | веќе видена

Ако до сега некој се сомневаше, еве го Христијан Мицкоски на дело како се обидува на подмолен начин, без трошка совест, да ги злоупотребува чувствата на ...
сите 17 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Намален број работници во пандемиската година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: