Текстилните компании и „Гласен Текстилец”: Под итно да се донесе петтиот пакет на мерки

Веднаш да се донесе петтиот пакет на мерки, со кои ќе се субвенционираат платите на вработените, но и ќе се зачуваат работните места до јуни, апелираат ...
| | веќе видена | слични

Времето поминува, нервозата расте, кризата се продлабочува. И покрај договорот, помошта никако да стане оперативна во парламентот. Долговите растат, обврските ...
| | веќе видена | слични

Заглавените закони во Собранието се повеќе ја отежнуваат работата на малите и средни претпријатија кои се и најпогодени од кризата, вели Габриела Кулебанова, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Најпогодените, текстилните компании алармираат дека работата им е драстично намалена, поради што стравуваат од затворање и отпуштање на работниците поради ...
| | веќе видена | слични

Во парламентот пратениците треба да гласаат за петиот корона пакет идната недела, а тоа е по месец и половина откако владата на 16 февруари на седница го ...
| | веќе видена | слични

Македонската економија тоне. Во изминатиот период од кога започна корона пандемијата во Македонија без работа останале над 55 илјади граѓани. Според податоците ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Премиерот Зоран Заев верува дека по вчерашниот договор помеѓу пратениците во Собранието, законите од петтиот пакет економски мерки во наредните денови ќе бидат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ бараат да се формира анкетна комисија за пожарот во модуларната болница во Тетово. Тие уште еднаш побара оставки од премиерот Зоран ...
сите 378 | | | веќе видена

Полицајците Константин Каљинин и Владимир Макаров се хероите кои успеале да ги совладаат напаѓачот кој вчера на универзитетот во Перм уби осум лица, а рани ...
сите 63 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи денеска на проштална средба со шпанскиот амбасадор во земјава Емилио Лоренцо Сера, му врачи плакета-благодарница ...
сите 157 | | | веќе видена

Расте опозициското расположение во државата и по се македонските граѓани сакаат промени. Анкетите од изминатиов период покажуваат дека македонските граѓани се ...
сите 64 | | | веќе видена

Од тетовската општина тврдат дека тие немале никаква надлежност во врска со модуларната болница за ковид-пациенти. Ја префрлаат одговорноста врз Министерството ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Текстилните компании и „Гласен Текстилец”: Под итно да се донесе петтиот пакет на мерки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: