Македонската економијата ги живее најтешките денови од почетокот на корона кризата

Заглавените закони во Собранието се повеќе ја отежнуваат работата на малите и средни претпријатија кои се и најпогодени од кризата, вели Габриела Кулебанова, ...
| | веќе видена | слични

Од вчера 50 отсто од вработените во текстилната индустрија се на принуден одмор, а неизвесно е кога и дали ќе се вратат на работа. Од денеска и 30.000 ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Сѐ помалку работа има за чевларите. Чевларските фирми од Куманово ги привршуваат нарачките за странските партнери, а дали ќе има нови засега не знаат. Лидија ...
| | веќе видена | слични

По речиси четиричасовна попладневна расправа 30. собраниска седница, на која се расправаше за дополнување и изменување на предлог закони по скратена постапка, ...
| | веќе видена | слични

Согласно одлуката на Владата, до 20-ти април, угостителските објекти низ цела држава нема да работат. Од угостителскиот и туристичкиот сектор во кој се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 80 | | | веќе видена

Денес во билтенот на Министерството за здравство, најмладиот починат од коронавирусот е 30 годишен пациент од Валандово. Пријавени се 12 починати лица: 10 ...
сите 363 | | | веќе видена

Скопјанец ја оставил вратата од домот отклучена, пo што двајца насилници упаднале и го истепале. Насилниците упаднале во домот во скопското село Идризово и ...
сите 161 | | | веќе видена

Хрватскиот епидемиолог од Заводот за јавно здравство, Ива Пем Новосел, гостуваше во ХРТ каде зборуваше за состојбата со коронавирусот. Таа вели дека и ...
сите 174 | | | веќе видена

Северна Македонија е првата земја што што се појавува, при пребарување за смртноста од КОВИД 19. Земјава е на врвот на сите листи по бројката на починати. Тоа ...
сите 183 | | | веќе видена

Подигнување на квалитетот на услугите во предучилишното образование и грижа што треба да доведе до поголеми образовни постигнувања, личен развој и социјална ...
сите 213 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонската економијата ги живее најтешките денови од почетокот на корона кризата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: