Стојаноски за понудата на Заев: Преговори со мафија нема, ќе ги поразиме на избори


Три дена после оној циркус со мнозинството каде што фанфареа по медиумите дека стабилно мнозинство стигна онаа понуда од Зоран Заев за Влада за национален ...
| | веќе видена | слични

Законите за државна помош за плати поради КОВИД пандемијата не можело да се донесат порано поради деловнички процедури и блокада на Собранието. Ова е ставот на ...
| | веќе видена | слични

Дел од работниците иако си го одработија февруари останаа со празни паричници. Нивните работодавачи не поделија плата, иако помина законскиот рок од петнаести ...
| | веќе видена | слични

Власта на Заев секогаш за својата неспособност обвинува друг. Тоа веќе и нивните членови го увидоа. Оттука обвинувањата на Каевски и СДСМ дека ВМРО-ДПМНЕ им е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Законот во Собранието е ставен за гласање на 23ти месецов, но огромниот број на поднесени амандмани од Алтернатива и Алијанса го ставаат под знак прашалник ...
| | веќе видена | слични
11 копии
3 копии

Вицепремиерот Фатмир Битиќи, соопшти дека платата за февруари ќе биде покриена, а Законот за државна помош за исплата на февруарската и мартовска плата треба ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски вечерва беше гостин во централниот дневник на Сител телевизија каде што говореше за актуелните скандали на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Собранието е блокирано поради тоа што владеачкото мнозинство нема кворум, па петтиот сет мерки се уште чека зелено светло од пратениците. Поради ваквата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата. Вкупно се аплицирани 175.348 дози вакцини, а ревакцинирани се 25.648 граѓани. Вчера вкупно се ...
сите 482 | | | веќе видена

Нашиот идентитет не е за преговори и никогаш нема да биде. Сé додека некој се обидува, а гледаме дека се обидува, македонскиот јазик и македонскиот идентитет ...
сите 648 | | | веќе видена

Голема грешка е Законот за легализација на дивоградбите и уште поголема членот 41. од тој закон со кој се запираат кривичните постапки против оние што беа ...
сите 129 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 2.598 тестирања, а регистрирани се 123 нови случаи на КОВИД-19, соопшти МИнистерството за здравство. Најмногу новозаболени ...
сите 293 | | | веќе видена

Израел се подготвува да почне копнена офанзива против палестинските милитанти ..Десетини резервни единици од падобранската, пешадиската и оклопната бригада на ...
сите 227 | | | веќе видена

Владата предводена од СДСМ продолжува со помош и поддршка за домашната економија, истакна портпаролката на СДСМ Богданка Кузеска. Таа потсети дека се објавени ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стојаноски за понудата на Заев: Преговори со мафија нема, ќе ги поразиме на избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: