Битиќи: Февруари ќе биде покриен со плати, за законот пратениците нека одговорат


Вицепремиерот Фатмир Битиќи, соопшти дека платата за февруари ќе биде покриена, а Законот за државна помош за исплата на февруарската и мартовска плата треба ...
| | веќе видена | слични

Институтот за економски анализи Фајнанс тинк во почетокот на март ја корегираше проекцијата за раст на економијата во 2021 на 4.1%, со нагласени ризици за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Фајнанс тинк (ФТ) апелира до политичките чинители за поголема конструктивност и одговорност на опозицијата, но и за државничка одговорност и респонзивност на ...
| | веќе видена | слични

 Негативниот ефект при вакво сценарио ќе биде долгорочен, вели професорот на економскиот факултет Борче Треновски професорот Треновски. Тие кажуваат дека ...
| | веќе видена | слични

Економскиот институт Finance Think направил истражување за тоа колкави ќе бидат економските последици од блокадата на Собранието. Како што е познато, на ...
| | веќе видена | слични

Со што и мерката поддршка за плата нема да може да стартува од договорениот термин – средина на март за исплата на февруарската плата. Дел од законите се ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии
повеќе

Останато

Пратеникот од Македонска алијанса за европска интеграција (МАЕИ), Васил Стерјовски, во обраќањето на денешната пленарна седница на албанскиот парламент се ...
сите 899 | | | веќе видена

Забрзувањето на европската перспектива за Република Северна Македонија зависи само од ангажманот и резултатите во дијалогот со Бугарија. Ова го изјави ...
сите 327 | | | веќе видена

Едно лице е повредено во инцидентот кој се случил вчера вечер во Старата скопска чаршија. Како што информираат од СВР Скопје за Република, околу 23.10 часот, ...
сите 323 | | | веќе видена

Утре ќе се задржи многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината, кои на места во југоисточниот дел од земјата ќе го надминат 40-тиот ...
сите 290 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битиќи: Февруари ќе биде покриен со плати, за законот пратениците нека одговорат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: