Димитровски: Со понудата за Влада за национален спас, Заев сака да ја потврди љубовта со Мијалков

Премиерот апсолутно не знае што сака. Тој не прави никаква разлика од Влада за национален спас и широка Влада, па потоа бараше експертска, па техничка – тоа се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Овојпат се готови, им се ближи крајот. Доаѓа македонската пролет и народот ќе ја казни оваа ненародна влада. Затоа да му дадеме уште една шанса на Мицкоски на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Никола Тодоров, поранешниот министер во владата на Никола Груевски, во колумна за Дојче Веле потенцира дека доколку Христијан Мицкоски си поднесе оставка ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Акционерското друштво за изградба и стопанисување со станбен простор и со деловен простор од значење на Република Македонија објавува оглас за вдомување на 31 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 390 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 329 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 634 | | | веќе видена

Бугарија останува останува отворена за отворен дијалог и соработка со Република Македонија, но сите состаноци мора да се одржат под одредени услови, се ...
сите 491 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

Израелската армија уништи објект на военото разузнавње на Хамас во Газа, од појасот Газа ракети кон градот Бер Шева. Палестинските радикали утрово продолжија ...
сите 281 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска уште еднаш повтори дека не треба да биде дел од раководната структура на СДСМ во следниот период и тоа, како ...
сите 135 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитровски: Со понудата за Влада за национален спас, Заев сака да ја потврди љубовта со Мијалков

Од:
До кого (е-маил):
Порака: