Софтвер за Арачиново

1 Не можам да сфатам со каква леснотија си даваат оставка политичарите по светот. Па тие не се нормални. Германскиот пратеник од коалицијата на Меркел што зел ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Трендот на претрупување на институциите со партиски кадри продолжува и на локално ниво. Агенцијата за администрација има објавено дури 56 огласи за вработување ...
| | веќе видена | слични

Државата ќе им даде обука на идните негуватели за да може да се грижат за хронично болни и за луѓе со попреченост, но тие потоа сами мора да најдат работа во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На само неколку месеци пред локалните избори продолжуваат партиските вработувања и вдомувања на СДСМ. Неодамна, ЈП Градски пазар Охрид имаше објавено оглас за ...
| | веќе видена | слични

Откако ќе ја завршат обуката организирана од страна на Агенцијата за вработување, 150 невработени ќе имаат работа во наредните 10 месеци како негуватели на ...
| | веќе видена | слични

Пензискиот фонд со нови вработувања. Ќе се вработат девет службеници, а платата се движи и до близу 34.000 денари. Агенцијата за администрација во саботата ...
| | веќе видена | слични

Зголемени плати, реновирани и реконструирни објекти, набавка на воена опрема, законски измени за служба во Армијата како и предлог измени кои предвидуваат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 408 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

Шефот на државата, Стево Пендаровски не го потпиша указот за прогласување на законот за утврдување правен статус на бесправо изградени објекти. Пендаровски ...
сите 207 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 124 | | | веќе видена

Во земјава уште доминира британскиот сој на коронавирусот. Министерот за здравство, Венко Филипче вели дека имало и други соеви кои биле изолирани. ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Софтвер за Арачиново

Од:
До кого (е-маил):
Порака: