Повеќе вести како оваа (25)

Премиерот апсолутно не знае што сака. Тој не прави никаква разлика од Влада за национален спас и широка Влада, па потоа бараше експертска, па техничка – тоа се ...
сите 12 | | | веќе видена

Премиерот апсолутно не знае што сака. Тој не прави никаква разлика од влада за национален спас и широка влада, па потоа бараше експертска, па техничка – тоа се ...
| | веќе видена | слични

Премиерот апсолутно не знае што сака. Тој не прави никаква разлика од влада за национален спас и широка влада, па потоа бараше експертска, па техничка – тоа се ...
| | веќе видена | слични

Зоран Заев нема доверба ниту во најблиските или поточно кажано, се плаши дека најблиските немаат доверба во него. Така, Заев попладнево побара од пратенциите ...
| | веќе видена | слични

Зоран Заев нема доверба ниту во најблиските или поточно кажано, се плаши дека најблиските немаат доверба во него. Така, Заев попладнево побара од пратенциите ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски по завршувањето на средбата со коалиционите партнери, одговарајќи на новинарски прашања истакна дека ...
| | веќе видена | слични

Кога пред речиси две недели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски зборуваше за техничка влада која ќе подготви терен за фер избори, власта не прифаќаше. ...
| | веќе видена | слични

Пребројувањето на населението кое требаше да почне овој четврток, на први април и да трае до 21 месецот, ќе почне на 5 септември, а ќе трае до 30 септември. ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва по средбата со коалициските партнери изјави дека има комуникација и со други политички партии за ...
| | веќе видена | слични

„Има начин да се спасите од мене, да не се разбудам утре или денот потоа и тогаш можеби ќе ви биде полесно да пронајдете соодветен соговорник“, одговори ...
| | веќе видена | слични

„Тоа што на мала врата на сила протуркува во Собрание гласање за недоверба на Владата, ограничувајќи ја јавната дебата никако не е израз на неговата сила, туку ...
| | веќе видена | слични

Во денешното издание на дебатната емисија “Студио 10” гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој зборуваше за погрешните одлуки на Зоран ...
| | веќе видена | слични

Во интервју за битолската ТВ Тера, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ говореше за низа теми, вклучувајќи го СЈО.Обвини дека Зоран Заев сака ова обвинителство да остане ...
| | веќе видена | слични

На вечeрашната средба на коалициските партнери им предложив, а тие едногласно прифатија Kоалицијата „За подобра Македонија” да се преименува во коалиција „За ...
| | веќе видена | слични

На вечeрашната средба на коалициските партнери им предложив, а тие едногласно прифатија Kоалицијата „За подобра Македонија“ да се преименува во коалиција „За ...
| | веќе видена | слични

Некогаш најмоќниот човек во државата Сашо Мијалков а сега еден од најбогатите македонски бизнисмени одговори на "честитката" на Мицкоски кој на Заев му посака ...
| | веќе видена | слични

Фајде од плачењето и глумата на Мицкоски по телевизии и портали нема ни јавноста, а уште помалку членството на ВМРО ДПМНЕ, стои во денешниот Фејсбук статус на ...
| | веќе видена | слични

Коалиционите партнери на Заев од Алијанса за Албанците, кои како мираз му ја носат тиранската платформа, вчера уште еднаш потврдија дека не им е битен ...
| | веќе видена | слични

За подобра Македонија стана За обнова на Македонија. Коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ го промени името бидејќи како што кажа лидерот на партијата Христијан ...
| | веќе видена | слични

Коалицијата предводена од моментално најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ, „За подобра Македонија“ стана „За обнова на Македонија“, бидејќи како што ...
| | веќе видена | слични

Претедателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното интервју на телевизија Алфа рече дека не сака да го коментира второто писмо од Сашо Мијалков и ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...